تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31640
تاریخ انتشار: چ, 1398/08/22 - 01:05
مجری طرح پنبه کشور با بیان اینکه پارس آباد مغان یکی از قطب های مهم تولید پنبه در کشور بوده، گفت: پارس آباد بصورت شهرستانی رتبه یک کشوری دارد.

به گزارش آران مغان، ابراهیم هزارجریبی در بازدید از مزارع پنبه شهرستان پارس آباد، از افزایش 30 درصدی کشت پنبه در دشت مغان خبر داد.

وی گفت: در سال زراعی جاری سطح کشت پنبه در کشور 90 هزار هکتار است که نسبت به سال گذشته رشد 27درصدی داشته وحتی از برنامه هم 10درصد جلو هستیم.

مجری طرح پنبه کشور افزود: پیش بینی می شود با رشد 8 تا 10 درصد در واحد سطح 220 تا 230 هزار تن پنبه در کشور تولید شود که بیانگر افزایش 40 درصدی تولید این محصول می باشد.

هزارجریبی با بیان اینکه شهرستان پارس آباد یکی از قطب های مهم تولید پنبه کشور بوده که بصورت شهرستانی رتبه یک کشوری را دارد، ادامه داد: با توجه به سطح بالای کشت پنبه در پارس اباد، کشاورزان با تجربه، کارشناسان مجرب و حمایت سیستم های دولتی از پنبه کاران، امیدواریم شاهد رونق و رشد اقتصاد منطقه در سال های آتی باشیم.

هزارجریبی اظهار کرد: دولت در کنار حمایت های عمومی از قبیل تامین کود بذر وسم، حمایت های اختصاصی را از برداشت مکانیزه و متقاضیان کمباین پنبه خواهد داشت.

مجری طرح پنبه کشور تصریح کرد: برای کمک به برداشت سریع پنبه در پارس آباد، یکدستگاه کمباین متعلق به سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل و اداره پنبه مشغول برداشت ماشینی است.
انتهای پیام/

ارسال نظر