تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31653
تاریخ انتشار: د, 1398/08/27 - 15:04
نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه دولت که در آن محدوده منطقه آزاد صنعتی، تجاری اردبیل شامل شهرستان‌های مشگین‌شهر، نمین، نیر و اردبیل نیز می‌شود، خبر داد.

به گزارش آران مغان، صدیف بدری، نماینده اردبیل، نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در این لایحه همچنین محدوده منطقه آزاد در پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز و گرمی مغان محفوظ است.

او افزود: کلیات لایحه دولت که شامل توسعه محدوده برخی مناطق آزاد دیگر نیز بود، با ۶۵ درصد آرای نمایندگان تصویب شد.

طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی اردبیل به همراه چند منطقه آزاد دیگر با ایراد شورای نگهبان همچنان در حال بررسی در مجلس بوده و هنوز  به مرحله اجرایی و قانونی نرسیده است. 

 بدری بیان‌کرد: منطقه آزاد تجاری، صنعتی به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه استان اردبیل مطرح بوده و با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌جانبه، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان خواهیم بود.

او افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تا تصویب قطعی این منطقه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری ، صنعتی برای استان‌های مرزی و کمتر توسعه‌یافته به عنوان یک محرک قوی رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی این منطقه شاهد پیشرفت استان اردبیل باشیم.

منبع:

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

مناطق آزاد تنها محل واردات برای کشور خواهد بود.و البته مغایر با برنامه ۵ توسعه است.مطمین باشین این طرح در شورای نگهبان رد میشود.البته اگر روزی شاهد تصویب و اجرایی شدن این طرح باشیم تنه مردم خواهند بود که فقیرتر میشوند.
ارسال نظر