تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31707
تاریخ انتشار: ج, 1398/09/08 - 16:27
بعد از اختلافی دو ساله با شهرداری اسلام آباد مغان
انعقاد قرارداد واگذاری زمین ۱۲ هکتاری به دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان
رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان از انعقاد قرارداد واگذاری زمین ۱۲ هکتاری به دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان خبر داد.

به گزارش آران مغان، حبیب مارالیان گفت: قطعه زمین واقع در رو به روی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان به مساحت حدود ۱۲ هکتار به دلیل نداشتن سند، در طی دو سال­ گذشته مورد تعرض افراد و ارگان­ ها قرار گرفته بود و پیگیری حقوقی مساله نیز همواره با مشکل جدی همراه بود.

وی افزود: از طرف دیگر به دلیل بروز اختلاف بین شهرداری اسلام آباد و دانشکده در موضوع مالکیت زمین مذکور از دو سال گذشته، هر گونه اقدام و عملیات زراعی از طرفین تا تعیین تکلیف قطعه مذکور منع شده بود.

مارالیان تصریح کرد: با پیگیری و توجه ویژه ریاست دانشگاه و تشکیل کمیته پیگیری اسناد و املاک دانشگاه و تعامل با اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان طرح زراعت چوب برای زمین مذکور از طرف دانشکده ارائه و در کمیته فنی اداره کل تصویب و برای اجرای طرح و واگذاری زمین، قرارداد نهایی بین دانشگاه و اداره کل منابع طبیعی امضا شد.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی مغان خاطرنشان کرد: در این طرح دانشکده با کاشت گونه ­های چوبی از جمله صنوبر علاوه بر رواج فرهنگ زراعت چوب در منطقه، در راستای درآمدزایی و افزایش درآمد اختصاصی گام موثری برداشته است و این تعامل بین دانشگاه و اداره منابع طبیعی در جهت حفاظت از اراضی ملی و استفاده بهینه از این منابع در جهت اشتغالزایی قابل تحسین بوده و این در سایه همت و تلاش مسئولان محقق شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر