تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31710
تاریخ انتشار: ش, 1398/09/09 - 11:01
رئیس کل دادگستری اردبیل در بازدید از بازداشتگاه پارس آباد گفت: نبود زندان در شهرستان پارس آباد باعث شده تا محکومین این حوزه قضایی به شهرهای دیگر اعزام شوند.

به گزارش آران مغان، سید ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در بازدید ادواری خود از شهرستان ها این بار با سفر به شهرستان پارس آباد علاوه بر بازدید از مراجع قضایی این شهرستان با حضور در بازداشتگاه پارس آباد به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار و گفتگو کرد. 

وی در این بازدید با مددجویان به صورت چهره به چهره دیدار و به مشکلات قضایی متهمان بازداشتگاه پارس آباد رسیدگی نمود. وی در جلسه جمع بندی بازدید در حضور مسوولین بازداشتگاه و مقامات قضایی شهرستان با اشاره به سیاست کاهش جمعیت کیفری قوه قضائیه تاکید کرد: « در محاکم اگر کسی واقعاً جرم سنگینی مرتکب نشده و متهم به موارد سلب امنیت اجتماعی نیست و آزادی او به کسی زیانی نمی رساند نباید حتی به مدت کوتاه هم بازداشت شود. می بایست با اخذ تامین از ورود اینگونه متهمان به زندان پیشگیری نمود.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به لزوم استفاده محاکم از تاسیسات حقوقی قانون مجازات اسلامی در راستای سیاست حبس زدایی خواستار گسترش فعالیت های صلح سازش در شوراهای حل اختلاف تاکید کرد.

در ادامه عتباتی از زندانبانی به عنوان یک شغل سخت و طاقت فرسا یاد کرد و گفت: جا دارد به تمام کارکنان این بازداشتگاه خدا قوت عرض کنم . شما با افراد آسیب دیده سروکار دارید. بهترین شیوه تربیتی الگو قرار دادن رفتار ائمه معصومین علیهم السلام و سیره آن حضرات می باشد. با خوش رفتاری تمام نیروی خود را در جهت جلب رضایت خداوند و خدمت به مردم بکار بگیرید.

رئیس کل دادگستری استان همچنین با اشاره به این نکته که زندانیان این شهرستان برای نگهداری به زندان های اردبیل و مشگین شهر اعزام می شوند و این امر باعث زحمت و مشقت خانواده های آنان می شود خواستار کمک دولت برای احداث هر چه زودتر پروژه زندان شهرستان پارس آباد در راستای رعایت حقوق شهروندی خانواده ها ی زندانیان و پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی احتمالی بخاطر تردد بین شهری خانواده ها برای ملاقات با زندانیان شد.

گفتنی است، باقریان رئیس حفاظت اطلاعات رده ارشد قوه قضائیه در استان، ابراهیمی، معاون قضائیی رئیس کل و رئیس شوراهای حل اختلاف استان، اشرفی رئیس دادگستری و رنجبر دادستان شهرستان پارس آباد رئیس کل دادگستری استان را در این بازدید همراهی می کردند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر