تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31711
تاریخ انتشار: ش, 1398/09/09 - 11:45
استاندار اردبیل در سفر به شهرستان پارس آباد از گلخانه 50 هکتاری قهرمان مغان و سایت 14 هکتار بابایی که جزء بزرگترین شهرک گلخانه ای در کشور بوده بازدید کرد.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنامجو در بازدید از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد مغان اظهار داشت: شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد مغان در شمال استان اردبیل به عنوان بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در سطح کشور احداث می‌شود که با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه گامی جدی و اساسی برای تحقق شعار رونق تولید بر می‌داریم.

وی از صادرات محصولات کشاورزی منطقه مغان به خارج از کشور خبر داد و افزود: با متصل شدن خط ریلی پارس‌آباد به جمهوری آذربایجان شاهد صادرات محصولات کشاورزی سطح استان اردبیل به ویژه منطقه مغان و محصولات گلخانه‌ای به خارج از کشور خواهیم بود.

بهنامجو با بیان اینکه 400 هکتار از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد واگذار شده است تصریح کرد: به طوری کلی وسعت این شهرک گلخانه‌ای 1 هزار و 500 هکتار است که از میزان 400 هکتار واگذار شده است و در سطح 110 هکتار نیز عملیات اجرایی در حال اجرا است که از میزان نیز 20 هکتار آماره بهره‌برداری شود.

استاندار اردبیل با اشاره به همکاری و مشارکت بخش خصوصی در ایجاد شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد بیان کرد: شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد مغان به همت فرمانداری و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان پارس‌آباد و با همکاری و مشارکت بخش خصوصی در حال بهره‌برداری است.

وی با تاکید بر اینکه شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد زمینه اشتغال‌زایی 1000 نفر را به دنبال دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از شهرک گلخانه‌ای شهرستان پارس‌آباد مغان واگذار شده ‌و در حال عملیات اجرایی است زمینه اشتغال‌زایی 1000 نفر فراهم می‌شود.

///

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر