تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31724
تاریخ انتشار: چ, 1398/09/13 - 13:58
فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد مساجد را سنگر دین، سلاح معرفت و یک رسانه بی نظیر برای جذب جوانان عنوان کرد و گفت: امروز نباید عده ای از این ظرفیت برای قدرت نمایی استفاده کنند.

به گزارش آران مغان، سرهنگ پاسدار حسن نوری در آیین جشنواره برترین های مسجد پارس آباد، مساجد را محلی برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان دانست و اظهار کرد: از صدر اسلام تا کنون مساجد سنگر، سلاح معرفت و یک رسانه بی نظیر برای جذب جوانان بوده است و امروز از این ظرفیت نباید عده ای برای قدرت نمایی استفاده کنند.

فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد با بیان اینکه وجود علما در مساجد محلات شهر و روستا منشأ خیر و برکاتی بوده، افزود: امروز هر جا علما باشند یقینا جرم و فساد در آن محلات به مراتب کمتر از سایر محلات است و تلاش های این قشر باعث شده تا در راستای توسعه و ترویج فرهنگ دینی مساجد ما بیش از پیش موفق باشد.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از اختلاف بین ارکان مساجد و تجهیز همگان به سلاح معرفت اشاره کرد و گفت: مسجد سنگر دین است و از صدر اسلام تاکنون به عنوان پایگاه دین نقش موثری در نهادینه سازی فرهنگ دینی داشنه اند، همانطور که انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) از مسجد شکل گرفت و در دامان مسجد به پیروزی رسید.

نوری ادامه داد: امروز هیئت امنا و خادمین مساجد نقش مهمی در جذب جوانان به مسجد دارند چرا که این اعضا می توانند با میدان دادن به جوانان در مدیریت مساجد زمینه تشویق و ترغیب آنان در کارهای فرهنگی و دینی را فراهم سازند.

فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد با اشاره به نقش مساجد در جبهه های جنگ بیان کرد: مساجد در دوران دفاع مقدس كانون تربیت نیرو بود و آحاد مختلف مردم، رزمندگان و بسیجیان با حضور در مساجد ثبت نام کرده و عازم جبهه و جنگ می شدند.

در این مراسم مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان پارس آباد نیز گفت: از صدر اسلام مساجد تنها محل عبادتگاه نبود، بلکه محلی برای تبلیغ دین و پایگاه و آموزش نظامی برای دفاع از اسلام بود.

حجت الاسلام رمضانی با اشاره به نقش پر اهمیت و بی بدیل مسجد از صدر اسلام تاکنون، یادآورشد: مسجد در دوران دفاع مقدس نیز به عنوان یک پایگاه پشتیبانی نقش بسزایی در پیروزی رزمندگان در نبرد حق علیه باطل ایفا کرد، زیرا که سازماندهی نیروها و کمکهای مردمی از همین مساجد انجام و عازم جبهه ها می شد.

وی همچنین با بیان اینکه مساجد ما نباید محدود به ماه محرم و رمضان باشد، از هیئت امنای مساجد خواست همواره نماز جماعت را در مساجد برپا کرده و نسبت به آموزش احکام بویژه بانوان اهتمام ورزند.

در این مراسم که روز چهارشنبه 15 آذر در مسجد امام خمینی (ره) شهرستان پارس آباد برگزار شد، از برترین های مسجد امام خمینی (ره) ، مسجد جامع و مسجد زیبنیه به عنوان مساجد هدف تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر