تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31726
تاریخ انتشار: چ, 1398/09/13 - 19:53
استاندار اردبیل از انتخاب شهرستان پارس آبادمغان به عنوان محل احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان خبر داد.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام جو در حاشیه سفر معاون نخست وزیر و دیگر مسولان صنعتی  و اقتصادی آذربایجان به ایران و نشست با هیات ایرانی با حضور رحمانی وزیر صمت و تابش معاون وزیر برای تعیین محل شهرک صنعتی افزود: این منطقه به دلیل نزدیکی به راه آهن پارس آباد - آذربایجان، فرودگاه  و اقلیم آب و هوایی انتخاب شده است.

وی بیان کرد: محل مورد نظر از سوی هیات صنعتی و اقتصادی کشور آذربایجان تایید شده و در هفته های آینده مسوولان کشوری و  استان اردبیل  برای انجام توافقات به این کشور سفر می کنند.

استاندار اردبیل گفت: احداث این شهرک صنعتی موجب تحولات عظیمی در حوزه اقتصادی در استان و کشور می شود.

بهنام جو افزود: از طریق این شهرک صنعتی می توانیم از امتیازات و تخفیفات دو کشور در این خصوص استفاده کنیم.

وی بیان کرد: با احداث این شهرک می توانیم صنایع تبدیلی و بسته بندی را در این منطقه انجام  و صادرات محصولات تولیدی استان را به کشورهای آسیای میانه و روسیه در سریع ترین زمان انجام دهیم.

استاندار اردبيل تصريح کرد: این امتیاز ویژه ای است که دولت به طور ویژه به استان اردبیل اختصاص داده است.

 عباس تابش معاون وزیر صمت در اين خصوص گفت: پیرو جلسه ای که با حضور شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد آذربایجان و وزیر صمت به همراه استاندار اردبیل و پیرموذن مسئول شهرک مشترک تشکیل شد، ایجاد شهرک مشترک مرزی در تازه کند شهرستان پارس آباد مغان به تصویب طرفین رسید.

گفتني است، نیاز صفر اف معاون وزیر اقتصاد و بشیر اف معاون سیاست خارجی امور اقتصاد آذربایجان و عظیم زاده مشاور امور بین الملل استاندار و پیرموذن مسوول شهرک صنعتی مشترک در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

شیطانین قولاغی کار. ساغول استاندار، این امتیازمیتونست نصیب گرمی یاارشق یااستارابشه
ارسال نظر