تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31733
تاریخ انتشار: ي, 1398/09/17 - 00:19
سرپرست فرمانداری پارس‌آباد گفت: بخش کشاورزی شهرستان پارس آباد نیازمند بهره‌وری منابع و استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی کشت دارد كه بایستي تدابیر لازم در جهت توسعه آبیاری تحت فشار و هوشمندسازی آن اتخاذ شود.

به گزارش آران مغان، عدالت حاجی‌پور روز شنبه در نشست با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهارداشت: شهرستان پارس آباد با دارا بودن آب و خاک و شبکه‌های مدرن آبیاری و کشاورزانی متخصص و سخت‌کوش قطب کشاورزی کشور بوده و برای حمایت از این بخش باید تلاش شود.

وی همچنین پایاب سد خداآفرین را یکی از بزرگترین پروژه‌های آب و خاک کشور دانست و گفت: سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در این اراضی انجام شده و مردم ثمره این سرمایه‌گذاری‌ها را به خوبی با افزایش سطح تولید و اشتغال و رونق اقتصادی منطقه لمس خواهند کرد.

وی به مشکلات کارت آبیاری کشاورزان و تکمیل پمپاژ خلیلو و تحویل آن و مطالبات کارگران پیمانکاران پروژه های آبی و تکمیل کانال سربند نیز اشاره کرد و گفت: انتظار داریم اختیارات شهرستان با توجه به وسعت شبکه و تعداد زیاد بهره‌برداران افزایش یافته و از ترددهای کشاورزان به مرکز استان کاسته شود.

پارس‌آباد مغان از قطب‌های مهم تولید برخی محصولات استراتژیک در کشور است. شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اراضی وسیع کشاورزی ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ های میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت‌های منحصر بفرد کشور است که در پارس‌آباد مغان قرار دارد.

منبع: ايرنا

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر