تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31844
تاریخ انتشار: ج, 1398/10/20 - 23:43
رئیس پلیس فتای استان اردبیل از شناسایی و دستگیری فردی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فروش محصولات مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

به گزارش آران مغان، علی قهرمان طالع گفت:  در پی مراجعه فردی که مدعی شده بود در اینستاگرام مورد اخاذی قرار گرفته است، موضوع برای کشف عامل یا عاملان این کار در دستور کار کارشناسان سایبری این پلیس قرار گرفت که با تلاش افسران پرونده و عوامل فنی پس از بررسی سرنخ‌ها و اطلاعات به‌دست‌آمده توسط کارشناسان مشخص شد که صفحه موردنظر جعلی بوده است.

وی افزود:  شاکی در اظهاراتش در خصوص این کلاهبرداری اینگونه بیان داشته است که با مشاهده آگهی فروش کاغذ با قیمت پایین‌تر از بازار در اینستاگرام مبلغ یک میلیارد ریال به حساب معرفی‌شده در صفحه مربوطه واریز کرده است که پس از انتقال پول، آگهی دیگر در صفحه مورد نظر یافت نشد و تلفن فروشنده نیز خاموش شد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل ضمن بیان اینکه متهم با سیم کارت سرقتی با قربانیان در ارتباط بوده است، گفت: پس از اقدامات فنی و پلیسی کارآگاهان سایبری مجرم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

طالع تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی خارجی محل مناسبی برای مراودات تجاری و خرید کالا نیست و بهتر است هرگونه پرداخت وجهی پس از رؤیت کالا و اطمینان از سالم بودن آن صورت پذیرد. در ضمن بهترین محل برای خرید در فضای مجازی، فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی است.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/ خبرگزاري صداوسيما

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر