تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31846
تاریخ انتشار: ش, 1398/10/21 - 10:56
استاندار اردبیل گفت:‍ با افتتاح و بهره‌برداری پایاب سد خدافرین در منطقه مغان ۴۰۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد خدافرین در شهرستان اصلاندوز به کشاورزان واگذار شده است.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنامجو در بازدید از طرح‌های عمرانی و زیرساختی شهرستان اصلاندوز اظهار داشت: در سطح استان اردبیل شمال استان و به ویژه شهرستان‌های پارس‌آباد، اصلاندوز و بیله‌سوار از اهمیت بسیار بالا و جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی از واگذاری 4 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خدافرین در شهرستان اصلاندوز به کشاورزان خبر داد و افزود‌: با افتتاح و بهره‌برداری پایاب سد خدافرین در منطقه مغان 4000 هکتار از اراضی پایاب سد خدافرین در شهرستان اصلاندوز به کشاورزان واگذار شده است.

بهنامجو با اشاره به احداث و راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیرساختی شمال استان اردبیل تصریح کرد: در شمال استان اردبیل پروژه بزرگ و با اهمیتی احداث می‌شود و هم‌‌اکنون پایاب سد خدافرین در حال اجرای مراحل پایانی است.

استاندار اردبیل انتقال آب از رود ارس به مناطق کشاورزی را نیازمند اقدامات زیرساختی دانست و بیان کرد: انتقال آب از رود ارس به مناطق کشاورزی نیازمند اقدامات زیرساختی است به طوری که در بحث  انتقال آب از رود ارس به منطقه مورد نظر کشاورزی نیاز به سیفون‌هایی است که باید ایجاد شود.

وی با بیان اینکه 2 خط انتقال آب لوله گذاری شده است اظهار کرد: خوشبختانه 2 خط لوله گذاری شده و تا پایان امسال کامل می‌شود و با این دو خط می‌توان نزدیک 35 تا 45 هزار هکتار از اراضی را زیر کشت برد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر