تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31855
تاریخ انتشار: د, 1398/10/23 - 14:07
فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری ۲ متهم که با اضافه کردن ماسه و شن نرم به گندم‌های دولتی اقدام به فروش آن به کارخانه‌های آرد بجنورد می‌کردند، خبر داد و گفت: این افراد تاکنون از این طریق ۵۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به جیب زده‌اند.

به گزارش آران مغان به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر این‌که دریکی از سیلوهای نگهداری گندم در شهرستان جاجرم، قبل از بارگیری گندم‌ها مقدار زیادی شن نرم به گندم‌های دولتی اضافه می‌شود، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان در ابتدا اقدام به بازرسی از این سیلوها کردند، افزود: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده مقدار زیادی خاک، شن و ماسه در سطح گندم‌های موجود در این سیلوها مشاهده شد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بابیان اینکه برای بررسی بیشتر موضوع، از کارشناسان اداره بهداشت محیط آن شهرستان برای حضور در سیلوها دعوت شد، تصریح کرد: در بررسی بیشتر مشخص شد که اخیراً صدها تن گندم از این شهرستان به مقصد کارخانه‌های آرد شهرستان بجنورد بارگیری شده که پس از تخلیه بار در مقصد، مقدار زیادی شن و ماسه نرم که در داخل گندم‌ها بوده مشاهده می‌شود.

مظاهری با اشاره به اینکه با تحقیقات انجام‌شده و بازرسی‌های مستمر، مأموران، محلی را در محوطه پشتی سیلوها که ۱۰ مترمکعب شن و ماسه نرم در آن دپو شده بود را روئیت کردند، یادآور شد: سیلو موردنظر با هماهنگی مقام قضائی برای انجام تحقیقات بیشتر پلمپ شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که از ابتدای سال جاری  11 هزار تن گندم به نرخ دولتی توسط اداره غله شهرستان جاجرم خریداری‌شده که جهت نگهداری و انبارداری به شخصی حقیقی طی قراردادی تحویل داده‌شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه تحویل‌گیرنده گندم‌ها، مکلف به تحویل همین مقدار گندم به کارخانجات آرد طی حواله‌های ارسالی بوده است، ادامه داد: در جریان این پرونده، مدیران عامل کارخانه‌های آرد در شهرستان بجنورد نیز قبل از تخلیه بار در مقصد، محموله‌ها را موردبررسی قرار می‌دادند که بار این کامیون‌ها به‌طور غیرمعمول بیش از 2 الی 3 تن سنگین‌تر از کامیون‌های مشابه به نظر می‌رسید.

وی همچنین بابیان اینکه در نمونه‌برداری‌های انجام‌شده از محموله‌های گندم ارسالی مقدار زیادی شن و ماسه نرم از داخل بار گندم کشف‌شده است، گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که ماسه داخل کارخانه‌های آرد با نمونه ماسه داخل سیلو مطابقت دارد.

مظاهری بابیان این‌که با تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد که در هر بار کامیون بیش از 2 الی 3 تن شن نرم را با گندم مخلوط کرده و به کارخانه آرد در شهرستان بجنورد تحویل داده‌اند، خاطرنشان کرد: در این رابطه 2 نفر دستگیر که بعد  از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر