تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31878
تاریخ انتشار: د, 1398/11/07 - 00:44
فرماندار بیله‌سوار مغان از ارتقای گمرک این شهرستان مرزی به اداره کل خبر داد.

به گزارش آران مغان، حسن قبادی گفت: بعد از تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر، این مطالبه به حق شهرستان به نتیجه رسید و گمرک بیله‌سوار که نقش موثری در تجارت بین المللی استان ایفا می‌کند، به اداره کل تبدیل شد.

وی با اشاره به محاسن تبدیل گمرک بیله‌سوار به اداره کل افزود: با این اقدام مبادلات در گمرک افزایش یافته و موانع برطرف خواهد شد، ضمن اینکه  اشتغال تسهیل و صادرات رونق بیشتری خواهد گرفت.

او  با تاکید بر لزوم جذب نیروهای بومی در این اداره کل اظهار کرد: نباید نیروهای کارگری، اداری، خدماتی و تخصصی معمولی از استان‌ها و شهرهای دیگر  بکارگیری شوند بلکه تا حدامکان از نیروهای بومی استفاده شده و این بکارگیری از طریق برگزاری آزمون استخدامی و رقابت بین داوطلبان دارای شرایط صورت گیرد.

فرماندار بیله‌سوار همچنین به ضرورت استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در این شهرستان مرزی اشاره کرد و گفت: طی نشستی که در ماه‌های گذشته با مسوولان وزارت خارجه برگزار شده  شرایط لازم برای استقرار دفتر نمایندگی در شهرستان فراهم شده و این امر ضروری است.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است. تنها گمرک بین‌المللی استان اردبیل در این شهرستان واقع می‌باشد. روزانه هزاران نفر از اتباع جمهوری آذربایجان از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار بین ایران و جمهوری آذربایجان تردد می‌کنند.
منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر