تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31890
تاریخ انتشار: ش, 1398/11/12 - 23:32
در بررسی اولیه هیات نظارت استان اردبيل ۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس تایید صلاحیت شده بودند که بعد از بررسی دوباره این تعداد به ۱۱۴ نفر رسید.

به گزارش آران مغان، آخرین خبرها از صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس در استان اردبیل حاکی از آن است که تعدادي از داوطلباني كه پيش تر در هيئت نظارت استان رد صلاحيت شده بودند، صلاحيت آنها از سوي شوراي نگهبان تاييد شده است.
 
حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین
تایید صلاحیت شدگان:

رضا کریمی
یوسف اکبری
رضا توحیدی
 
حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز
تایید صلاحیت شدگان:

عباس جهانگیرزاده
علی عبدالله زاده
شاهرخ عبدالله زاده
ابراهیم فهیمی گیگلو

 
حوزه انتخابیه گرمی:
تایید صلاحیت شدگان:

خانم پرستو قاسمی
چنگیز حیدرزاده

 
حوزه انتخابیه خلخال و کوثر
تایید صلاحیت شدگان:

هوشنگ محمدی
سید غنی نظری
محمد رئوف احرابی
یزدانبخش صادقی

 
حوزه انتخابیه مشگین شهر
در حوزه انتخابیه مشگین شهر تغییری در نتیجه بررسی صلاحیتها در این شهرستان صورت نگرفته و شورای نگهبان همان نتیجه قبلی را عینا تأيید و ابلاغ کرده است.

 

تائید صلاحیت 114 نامزد انتخابات مجلس در استان اردبیل

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس نتایج دومین مرحله از رسیدگی شورای نگهبان به صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس که قبل از ظهر امروز به فرمانداری‌ها اعلام شده، صلاحیت ۱۱۴ نفر از داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل تایید شده است.

حجت‌الاسلام عبدالله بیدار افزود: به‌طور کلی ۵۵ درصد از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس در استان اردبیل تایید صلاحیت شده‌اند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان اردبیل بیان کرد: در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ۴۶ نفر، در حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ۲۸ نفر، در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر ۲۴ نفر، در حوزه انتخابیه گرمی ۶ نفر و در حوزه انتخابیه مشگین شهر ۱۰ نفر تایید صلاحیت شدند.

وي گفت: داوطلبان رد صلاحیت شده ۳ روز دیگر فرصت دارند تا شکایات، اسناد و مدارک خود را به هیأت نظارت استان و یا دفتر شورای نگهبان در تهران تحویل دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه است و در مجموع هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر