تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31922
تاریخ انتشار: ج, 1398/11/25 - 00:08
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: شهرک صنعتی مرزی پارس‌آبادمغان به شکل خصوصی راه‌اندازی خواهد شد و اتاق بازرگانی متولی این امر است.

به گزارش آران مغان، حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: بخش خصوصی در سال‌های اخیر با تحمل همه فشارها و سختی تحریم با صبر و استقامت در صحنه حضور داشته است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل به پروژه احداث شهرک صنعتی مشترک مرزی بین ایران و آذربایجان اشاره کرد و گفت: در چهار ماه گذشته اتاق اردبیل متولی و پیشنهاد دهنده راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک و مرزی است تا در این شرایط سخت تحریم‌ها اسباب رونق تبادلات مرزی با تدبیری شایسته فراهم آید.
پیرموذن به دو مشکل در مسیر رونق تجارت ایران و آذربایجان اشاره و تصریح کرد: با هدف به حداقل رساندن آثار تحریم‌ها و همچنین راه‌اندازی خط ریلی ایران – آذربایجان و انتقال دو میلیون تن بار در طول سال بین دو کشور از بین سه استان آذربایجان شرقی، گیلان و اردبیل هیئت دولت اردبیل را به عنوان استان متولی راه‌اندازی این شهرم انتخاب کرد.
وی گفت: در هفته‌های اخیر ما روند این کار را از طریق وزارت صمت پیگیری کردیم تا بسترهای لازم برای احداث این شهرک مرزی فراهم آید و هر دو طرف به تعهدات خود عمل کنند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: بهترین نقطه که برای اتصال خط ریلی اردبیل به آذربایجان و راه‌اندازی این شهرک مرزی در نظر گرفته شده پارس‌آباد است که در ماه‌های آینده بعد از انجام مراحل قانونی در امضای تفاهمنامه با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان این پروژه کلنگ‌زنی خواهد شد.
پیرموذن افزود: مالکیت این شهرک با بخش خصوصی خواهد بود تا به دور از بروکراسی اداری و دولتی این شهرک با محوریت بخش خصوصی راه‌اندازی شود و ما بتوانیم مقدمات توسعه مبادلات مرزی را بین ایران و آذربایجان مهیا کنیم.
وی از اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواست؛ تا پیشنهادات خود را در ارتباط با راه‌اندازی این شهرک مرزی ظرف 48 ساعت آینده ارائه کنند تا به شکل کامل و از طریق وزارت صمت مسایل و موضوعات مطرح شده پیگیری شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل با ابراز خرسندی از پیوستن افتخاری ایران به اتحادیه اوراسیا اظهار کرد: ما اخیرا به این اتحادیه پیوسته‌ایم و شایسته است با رفع موانع سیستم بانکی امکان صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی بیشتر از استان اردبیل به کشورهای اتحادیه اوراسیا فراهم آمده و تراز تجاری کشورمان مثبت باشد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر