تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31930
تاریخ انتشار: ي, 1398/11/27 - 00:05
استانبول را می توان برای مسافران تور استانبول تقریباً به 3 منطقه اصلی تقسیم کرد که دو مورد از آنها در قسمت اروپا است.

به گزارش آران مغان، بخش دوم استانبول در منطقه اروپایی بیشتر جنبه تجاری و اقتصادی است. و دارای کافه های شیک و فروشگاه های مارک ، ترافیک کم و دارای فضای مناسب یک شهر مدرن است . و قسمت سوم که قسمت اسیایی استانبول است با فضایی محلی و زیبا. در ادامه ی تور استانبول به بعضی از کاخ های زیبا استانبول اشاره خواهیم کرد.

استانبول را می توان برای مسافران تور استانبول تقریباً به 3 منطقه اصلی تقسیم کرد که دو مورد از آنها در قسمت اروپا است. یکی "منطقه توریستی" بسیار خوب و دیدنی است که بازدید کنندگان با آن آشنا می شوند. اینجاست که کاخ های معروف عثمانی در کنار بازار بزرگ، حمام های توریستی و رستوران های گران قیمت قرار دارند.

بخش دوم در منطقه اروپایی بیشتر جنبه تجاری و اقتصادی است. و دارای کافه های شیک و فروشگاه های مارک ، ترافیک کم و دارای فضای مناسب یک شهر مدرن است . و قسمت سوم که قسمت اسیایی استانبول است با فضایی محلی و زیبا. در ادامه ی تور استانبول به بعضی از کاخ های زیبا استانبول اشاره خواهیم کرد.

 

بازدید از کاخ سیراگان در تور استانبول

به گزارش سفر باتو ، کاخ سیراگان واقع در بین بشیکتاش و اورتاکوی است و با زیبایی های چشمگیر مانند کاخ دولماباغچه توجه مردم را به سمت خود جلب می کند. این کاخ در سال 1974 و در دوره سلطان عبدالعزیز تکمیل شد. امروز ، کاخ سیراگان به عنوان یک هتل لوکس و میزبان رویدادهای مختلف است. صبحانه نیز هر یکشنبه ارائه می شود. با این حال کمی گران است. نام سیراگان از کلمه فارسی "cerag" گرفته شده است ، به معنی مشعل.

منطقه ای که این کاخ در آن قرار دارد به دلیل جشن های معروف عثمانی که در باغ های لاله ها و غروب ها با مشعل ها در عصرها برگزار می شود ، به عنوان سروا نامیده می شود ، این جشنواره به عنوان جشنواره های سیراگان معروف بود. این کاخ در زمان سلطنت سلطان عبد العزیز ساخته شده و توسط معمار ارمنی ، نیگوگو بالین طراحی شده است. این ساختمان در سواحل اروپایی استانبول قرار دارد و ساخت آن حدود 12 سال طول کشید.

این آخرین کاخ ساخته شده توسط امپراتوری عثمانی برای خانواده سلطنتی بود. ساختمان اصلی کاخ در سال 1910 در آتش سوزی که در دریچه های گرمایش مرکزی رخ داد ، ویران شد و فقط دیوارهای بیرونی ساختمان سالم ماند. با این حال ، در دهه 90 بازسازی شد و با اضافه شدن یک هتل مدرن ساختمان ، کاخ به یک هتل لوکس تبدیل شد و با مدیریت هتل های بین المللی کمپینسکی تبدیل به یکی از هتل های پیشرو جهان شد. امروز ، این گران ترین هتل در ترکیه است. سایر ساختمانهای بازمانده این مجموعه امروزه به عنوان مدارس مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین یک رستوران خوب در قسمت کاخ وجود دارد که مشرف به ساحل است.

 

کاخ بیلربی

کاخ بیلربی در سمت آسیایی بسفر در استانبول واقع شده است و در سال 1865 ساخته شده است و مسافران تور استانبول می توانند از آن دیدن کنند. . کاخ بیلربی یکی از بهترین کاخ های استانبول است که ارزش بازدید و دیدن را دارد. از بناهای مهم و تاریخی استانبول می توان به کاخ بیلبربی اشاره کرد. این بنای زیبا در سال 1861 تا 1865 به دستور سلطان عبداالعزیز ساخته شد.

این کاخ زیبا و اشرافی با نمایی زیبا و به سبک معماری کهن و امپراطوری ساخته شده است. فضای داخلی با سنگ مرمر سفید تزئین شده و دارای باغ های دلپذیری می باشد . منطقه بیلربی در ساحل آسیایی از زمان بیزانس ساکن شده است. سلاطین در اینجا چندین کاخ و غرفه هایی را در املاک امپراطوری بنا کردند و در سال 1829 سلطان محمود دوم کاخ آبشار چوبی را در کنار کاخ بیبریی را بنا کرد. سلطان عبدالعزیز این کاخ چوبی را برای ساختن کاخ فعلی بیلربی در 1861-1865 تخریب کرد. این کاخ که توسط معمار مشهور عثمانی سارکیس بالیان طراحی شده است ، عموماً برای استفاده در تابستان توسط سلاطین و یا برای اسکان سران خارجه خارجی در بازدید از پایتخت عثمانی اختصاص داشت. شاهزاده صربستان ، پادشاه مونته نگرو ، شاه ایران و امپراتور یوگی فرانسه از جمله میهمانان سلطنتی هستند که در اینجا ماندند. سلطان عبدالحمید دوم مخلوع شش ماه آخر عمر خود را گذراند و در سال 1918 در اینجا درگذشت.

طراحی داخلی کاخ بیلربیگی ترکیبی از سبک های متنوع غربی و شرقی است، هرچند که چیدمان اتاق ها از نوع خانه سنتی ترکیه است که از یک مبل مرکزی با اتاقهای بسته در چهار گوشه تشکیل شده است. این کاخ شامل دو طبقه اصلی و یک زیرزمین است که حاوی آشپزخانه ها و اتاق های فروشگاه است. این کاخ دارای سه ورودی ، شش اتاق ایالتی و 26 اتاق کوچکتر است. یكی از ویژگیهایی كه بیرلبی را از دیگر كاخهای عثمانی دوره متمایز می كند ، باغهای تراس دار در دامنه كوه شیب دار در پشت کاخ است.

غرفه ایلامور در بشیکتاش
غرفه ایلامور یکی از زیباترین غرفه های استانبول با ساختاری دیدنی و جذاب است که در دره ایلامور واقع در بین محله های یلدیز و نیستنسی واقع شده است.

توصیه می کنیم از غرفه ایلامور که توسط سلطان احمد سوم به عنوان یک باغ خصوصی استفاده شده است بازدید کنید و صبحانه خوبی در کافه آن میل کنید. در زمان سلطنت سلطان عبدالملید اول ، کاخ امپراتوری ایلامور ساخته شد ، در سالهای 1849 و 1855 که توسط یکی از مشهورترین معماران نیکوگوس بالین طراحی شده است. این کاخ در امتداد خط دلماباغچه ساخته شده است. هم اکنون غرفه ها تحت حمایت وزارت کاخ های ملی ترکیه قرار دارند و به عنوان یک موزه برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

ارسال نظر