تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31933
تاریخ انتشار: د, 1398/11/28 - 19:38
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان امسال ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای هفت واحد تولیدی بخش کشاورزی راکد پرداخت شده که به چرخه کار بازگشتند.

به گزارش آران مغان، حسن نظیفی با تاکید بر بیمه محصولات کشاورزی اظهار کرد: سطح اراضی باغی و کشاورزی بیمه شده توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی امسال این شهرستان در مقایسه با سال گذشته چند برابر افزایش یافته است.

وی افزود: سطح محصولات کشاورزی بیمه شده در سال زراعی جاری به ۲۷ هزار و ۳۶۸ هکتار و همچنین با ترویج فرهنگ بیمه محصولات باغی در بین باغداران این شهرستان سطح باغات بیمه شده امسال به ۲۴۳ هکتار رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد از امهال تسهیلات بانکی کشاورزان آسیب‌دیده از سرمازدگی محصولات کشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود: با هدف حمایت از کشاورزان و باغداران بدهکار به بانک کشاورزی تسهیلات معوق بیش از ۳۳۷ میلیارد ریال در سال گذشته امهال و ۵۴۴ نفر نیز به مبلغ ۳۷ میلیارد ریال مشمول امهال تسهیلات و بخشودگی دیرکرد بدهی بانکی در سال جاری هستند.

نظیفی گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان و راه‌اندازی واحدهای کشاورزی راکد و تعطیل شده منطقه امسال با پرداخت ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش هفت واحد تولیدی بخش کشاورزی فعال و به چرخه کار و تولید بازگشت.

وی گفت: طرح‌های آبیاری نوین کم‌فشار و تحت‌فشار در این شهرستان افزایش یافته و ۳۱۴ هکتار از اراضی کشاورزی و باغی به این سیستم‌ها تجهیز شد و مطالعه برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین نیز در سطح ۱۰۳ هکتار در دست اقدام می‌باشد.

پارس‌آباد مغان از قطب‌های مهم تولید محصولات کشاورزی در کشور است که سالانه چندین میلیون تن انواع محصولات کشاروزی و باغی تولید و روانه بازار می شود.

انتهای پیام/ایرنا

ارسال نظر