تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32000
تاریخ انتشار: چ, 1398/12/28 - 10:36
رئیس اورژانس استان اردبیل گفت: چهارشنبه سوری در استان اردبیل منجر به زخمی شدن ۵۳ نفر شد.

به گزارش آران مغان، غریبانی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی اورژانس استان اردبیل اظهار کرد: در شهر اردبیل ۴۰ نفر، پارس آباد ۸ نفر، نمین ۲ نفر و بیله سوار، مشگین شهر و خلخال هر کدام یک مورد مصدومیت در چهارشنبه آخر سال داشتند.

رحیمی مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پارس آباد نیز گفت: در چهارشنبه‌سوری امسال در پارس آباد ۴۳ تماس تلفنی به آتش‌نشانی شد که خوشبختانه حادثه قابل توجهی نبود و فقط چندین مورد آتش سوزی لاستیک را شاهد بودیم که البته در این میان خسارتی جزئی به ۲ خودرو آتش‌نشانی بر اثر پرتاب موادآتش زا و سنگ وارد شد.

چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در غروب سه‌شنبه پیش از آخرین چهارشنبه ماه اسفند برگزار می‌شود. این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتار‌های نمادین دیگر به‌صورت جمعی در فضای باز درون و بیرون از خانه برگزار می‌شود.

برگزار کردن نامناسب این آیین از جمله آتش زدن لاستیک خودرو، استفاده از ترقه و منفجر کردن دیگر اشیاء از سوی برخی از افراد علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان، گاه حوادثی نظیر آتش‌سوزی، فوت و آسیب‌دیدگی‌های جسمی افراد در نقاط مختلف کشور را به همراه دارد.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر