تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32006
تاریخ انتشار: ش, 1399/01/02 - 18:01
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 270 نفر افزایش و تاکنون 34 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش آران مغان، افشین فتحی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه سیر صعودی کروناویروس در استان با کاهش همراه بوده که از دلایل این کاهش می‌توان به کنترل تردد خودروها و رعایت در خانه ماندن مردم فهیم استان اردبیل اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به رعایت در خانه ماندن مردم در روزهای اخیر، از نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تشکر و قدردانی داریم که با بیانات و روشنگری که انجام دادند مردم فهیم استان به این هشدارها توجه بسیار جدی داشتند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در طول ۲۴ ساعت اخیر نتیجه آزمایش ۶ بیمار در استان مثبت بوده که البته نسبت به روزهای قبل کاهش قابل توجهی را شاهد هستم و آمار مبتلایان به کروناویروس در استان اردبیل به ۲۷۰ بیمار افزایش یافته است.

فتحی بیان کرد: در حال حاضر 329 بیمار مبتلای قطعی و مشکوک به کروناویروس در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند که با توجه به روز گذشته، بستری بیماران با کاهش همراه بوده است.

وی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت اخیر ۴ فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کروناویروس در استان اردبیل اتفاق افتاده که از زمان آغاز شیوع کروناویروس در استان ۳۴ بیمار مبتلای قطعی به کروناویروس در استان جان خود را از دست دادند که به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌کنیم.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:در حال حاضر دو نقاهتگاه برای بیماران مبتلا به کروناویروس پس از بهبودی اختصاص یافته که نقاهتگاه ۱۵۷ تختخوابی آقایان با اختصاص ساختمانی توسط سپاه حضرت عباس استان اردبیل انجام شده و از روز گذشته پذیرش بیماران انجام می‌شود و نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی بانوان با اختصاص مکانی از طرف دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل از امروز پذیرش بیماران بهبود یافته را انجام می‌دهد.

فتحی تصریح کرد: ۷۰۰ نفر در طرح غربال‌گری مشکوک به بیماری کرونا تشخیص داده شده‌اند که از این تعداد ۳۵۰ مورد در منزل شخصی قرنطینه هستند.

وی گفت: به‌دلیل خرید شب عید و دید و بازدیدهای روز اول عید نوروز، پیش بینی می‌شود پنجم الی هفتم ماه جاری پیک افزایشی کروناویروس را در استان اردبیل شاهد باشیم ولی در صورتی که مردم عزیز استان دید و بازدیدهای نوروزی و حضور در مجامع عمومی را انجام ندهند از ۱۴فروردین شاهد کاهش بیشتر سیر صعودی بیماری خواهیم بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر