تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32019
تاریخ انتشار: پ, 1399/01/14 - 00:21
مدیر امور منابع آب مغان گفت: بیش از سه هکتار از اراضی تصرف شده در حد بستر رودخانه ارس در سال گذشته آزادسازی و از تجاوز به اراضی بستر رودخانه ارس به مساحت ۲۰ هکتار جلوگیری شد.

به گزارش آران مغان، اصغر احمدنژاد اظهار كرد: رودخانه مرزی ارس بطول ۸۸ کیلومتر در مرز مشترک با کشور آذربایجان به عنوان تنها منبع تامین‌کننده آب شرب شهرهای اصلاندوز، پارس‌آباد، گرمی و روستاهای اطراف و آب کشاورزی اراضی شبکه بزرگ آبیاری و زهکشی مغان و فاز اول اراضی پایاب سد خداآفرین اهمیت ویژه‌ای دارد.

وي افزود: با احداث کانال در حد فاصل نقطه تخلیه پساب فاضلاب شهری تا رودخانه مرزی ارس ضمن هدایت مستقیم پساب بواسطه کانال موجود، مانعی برای ورود افراد برای تصرف و تخریب جنگل مابین رودخانه و کانال تازه احداث ایجاد شده است.

مدیر امور منابع آب مغان همچنین از کنترل و پایش روزانه و مستمر منابع آبی رودخانه مرزی ارس توسط گروه گشت و بازرسی و کارشناس مهندسی رودخانه در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: اقدامات برخی افراد فرصت‌طلب و سودجو برای تصرف و پیشروی به سمت رودخانه ارس با نیت تصرف اراضی و تخریب درختان موجود به منظور کشت و زرع با جدیت رصد می‌شود.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر