تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32045
تاریخ انتشار: د, 1399/01/25 - 12:10
سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد از تولید بیش از هفت هزار و ۵۰۰ تن دانه روغنی کلزا و اهتمام ویژه این شهرستان برای تحقق شعار جهش تولید خبر داد.

به گزارش آران مغان، عدالت حاجی پور امروز در بازدید از مزارع کلزای شهرستان پارس آباد از پیش بینی تولید هفت هزار و ۵۰۰ تن از چهار هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی زیر کشت کلزا در سال زراعی ۹۹ خبر داد و گفت: در جهت تنظیم بازار و حمایت از کشاورزان دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی توسط مراکز خرید، خریداری خواهد شد.

وی کشت کلزا را از زراعت‌های متناسب اقلیم منطقه عنوان کرد و افزود: این محصول تناوب خوبی داشته و باعث تقویت و حفظ خاک می‌گردد.

حاجی پور یادآور شد: گل‌های کلزا جلوه ویژه‌ای به طبیعت پارس آباد می‌دهد که چشم هر بیننده‌ای را خیره کرده و باعث رونق صنعت زنبور داری و توسعه گردشگری نیز می‌شود.

به گفته وی دانه‌های روغنی نیاز و اولویت کشور بوده و از همین فرصت به دست آمده برای توسعه صنایع تبدیلی و روغن کشی از سرمایه گذاران دعوت و حمایت ویژه خواهد شد.

سرپرست فرمانداری پارس آباد در ادامه بر اهتمام ویژه برای عملیاتی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در آغازین روزهای سال خبر داد و تصریح کرد: به صورت مستمر از واحدهای تولیدی بازدید و با حمایت از سرمایه گذاران و کمک به واحدهای راکد و تعطیل برای رونق دوباره این امر دنبال خواهد شد تا شاهد گسترش زمینه اشتغالزایی و رونق اقتصادی کشور و خصوصاً شهرستان پارس آباد باشیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر