تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32059
تاریخ انتشار: ي, 1399/01/31 - 02:21
نخستین جلسه «رزمایش همدلی و کمک مومنانه» در راستای خدمت‌رسانی به نیازمندان و خانوارهاي آسيب ديده از ويروس كرونا در فرمانداري پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در این جلسه که روز شنبه با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولان ادارات، نمایندگان دستگاه‌های مختلف و خيرين در فرمانداري پارس آبادمغان برگزار شد، در راستای اتحاد بین دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف در خدمت‌رسانی به خانوارهاي آسيب ديده از كرونا بحث و تبادل نظر شد.

سرپرست فرمانداري شهرستان پارس آباد گفت: رزمایش مواسات همدلی و کمک مومنانه در راستای فرمایش مقام معظم رهبری، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی تا شکست ویروس کرونا در این شهرستان انجام می‌شود.

عدالت حاجي پور، ایجاد انسجام و سازمان‌دهی کمک‌های مردمی و خيرين و انجام تدابیر لازم برای تداوم این امر خداپسندانه را از اهداف برگزاری این رزمایش برشمرد و بیان کرد: با در نظر گرفتن آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و با توجه به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، تقویت مشارکت همگانی در مبارزه با کرونا به ویژه در تامین مایحتاج ضروری افراد آسیب‌پذیر جامعه در روزها آتی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وي در اين جلسه از مسئولان ادارات و خیرین برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا در رزمایش همدلي و کمک مومنانه دعوت کرد.

استفاده از ظرفيت فضاي مجازي و همراهی مردم در کمک مومنانه

امام جمعه پارس آباد نیز در این جلسه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی رزمایش همدلی و مواسات، بر شناسایی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در جهت کمک مومنانه به خانوارهای نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا تاکید کرد.

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی با بیان اینکه ظرفیت خوبی برای کمک‌رسانی در پارس آباد مغان وجود دارد، از مردم و خیرین شریف شهرستان برای کمک در این کار خداپسندانه دعوت کرد.

وي با اشاره به رفتار سخاوت‌مندانه خیران گفت: هر زمان و هر جا نامی از خیران به میان می‌آید، تصور جامعه افراد متنعم و ثروتمند است در حالی که خیر آن شخصی است که با قلبی رئوف و دلی بزرگ و بخشنده در راه رضای الهی بخشش می‌کند.

شناسایی ۸۲۰۰ خانوار آسیب‌دیده از کرونا

فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد نیز در اين جلسه با بیان اینکه ۸ هزار و ۲۰۰ خانوار آسیب‌دیده از بحران کرونا در شهرستان پارس آبادمغان شناسایی شده‌اند اظهار كرد: کمک به این تعداد خانوار، نیازمند تعامل و همدلی مؤمنانه و گسترده همه دستگاه‌ها، خیرین و مردم است.

سرهنگ حسن نوری بر استفاده از ظرفیت علما، روحانيون مساجد و محلات، پایگاه های مقاومت بسيج، دهیاران، شرکتهای دولتي، خصوصي و ... تاكيد كرد و گفت: رزمایش کمک مومنانه در دو مرحله انجام مي شود كه مرحله اول این رزمایش دوم اردیبهشت و همزمان با سالروز تاسیس سپاه و مرحله دوم این رزمایش نيز نیمه ماه مبارک رمضان و مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) برگزار می شود.

وي با دعوت از خیرین و مردم خیرخواه شهرستان برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا، تصريح كرد: خیرین می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۳۹۱۲۵ و شماره حساب ۳۸۱۰۳۵۱۱۵۰۱۸۱۸۱ بانک انصار به نام جذب و هدایت کمک های مردمی بسیج برای کمک به آسیب دیدگان واریز کنند.

در اين جلسه مديرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروري مغان در راستای لبیک گویی به فرمايشات مقام معظم رهبری مبني مواسات و كمك مومنانه، ۳ هزار بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به خانوارهاي آسيب ديده از كرونا اهدا کرد.

رزمایش همدلی و کمک مومنانه در شهرستان پارس آبادمغان در راستای تحقق فرمان رهبر فرزانه انقلاب به صورت هماهنگ در سراسر کشور و با رمز یا صاحب الزمان(عج) ادرکنی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر