تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32084
تاریخ انتشار: س, 1399/02/09 - 11:43
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه‌اندازی پنج مرکز نمونه‌برداری سرپایی ویروس کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته استان خبر داد.

به گزارش آران مغان، بابک نخستین با اعلام این خبر اظهار داشت: ۲ مرکز از این تعداد در شهرستان اردبیل ، یک مرکز در مشگین‌شهر، یک مرکز در پارس‌آباد و یک مرکز در گرمی مغان جهت اجرایی کردن ۷ گام اجرایی مرکز بهداشت استان برای مهار اپیدمی و کنترل بیماری کرونا راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در این مراکز نمونه‌برداری از موارد سرپایی گروه هدف برنامه جهت تقویت و تشدید مراقبت و بیماریابی در افراد در تماس با بیماران مثبت قطعی شناسایی شده، انجام می‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مراکز نمونه‌برداری که با استقرار پزشک، پرستار، کارشناس آزمایشگاه و مراقب سلامت صورت گرفته ،نمونه‌برداری از موارد ارجاع داده شده افراد در تماس نزدیک با بیماران مثبت قطعی بیماری توسط مراقبان سلامت می‌باشد.

نخستین افزود: انتظار می‌رود پرسنل بهداشتی در شهرستان‌ها همانطوری‌که آموزش‌های لازم را دریافت کردند طبق دستورالعمل ارسالی با نهایت دقت موارد در تماس با بیمار مثبت قطعی را با پیگیری مستمر شناسایی و به این مراکز ارجاع دهند.

وی تصریح کرد: نمونه‌برداری از افراد در تماس با فرد مبتلا که علایم مشکوک دارند، طبق مقررات خاص انجام خواهد شد.

تاکنون ۹۱ هزار و ۴۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و جان‌باختگان کرونا در کشور هم به ۵۸۰۶ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر