تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32097
تاریخ انتشار: د, 1399/02/15 - 22:09
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: هیچ یک از شهرهای استان اردبیل در وضعیت سفید قرار ندارد و همه آنها شرایط قرمز را دارند.

به گزارش آران مغان به نقل از ایسنا، بهروز ندایی امروز ۱۵ اردیبهشت در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در اردبیل اظهار کرد: ما از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دادیم و برخلاف سایر استان‌ها شیب ملایمی را در ابتلا به این بیماری در استان شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: اواخر اسفندماه شیب مبتلایان به کروناویروس شدت بیشتری گرفت به طوری که روزانه 350 نفر بستری داشتیم و در کنار آن مراجعات مکرر برای تشخیص بیماری را شاهد بودیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: اقدامات و تدابیری با محوریت استاندار اردبیل، دانشگاه علوم پزشکی و تمام دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی در نظر گرفته شد تا در بدبینانه‌ترین شرایط 700 تخت بیمارستانی در استان مهیا و مراکز بیمارستانی و درمانی سپاه، ارتش و سایر دستگاه‌ها به عنوان تخت‌های بستری و نقاهتگاه در نظر گرفته شد.

ندایی افزود: در روزهای اوج شیوع ویروس کرونا دو سوم تخت‌های بیمارستانی اشغال شد و با مجهز کردن آزمایشگاه‌های استان به کیت‌های تشخیصی سرعت عمل بیشتری را در شناسایی بیماران و قرنطینه و بستری آنها شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در کنار این اقدامات با همت صنعتگران و تولیدکنندگان به حد اشباع تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک N95 و ماسک‌های عادی، دستکش و سایر تجهیزات مورد نیاز در این ایام انجام شد تا کمبودی از این حیث نداشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به تقسیم‌بندی استان‌ها به سفید، زرد و قرمز بیان کرد: هرچند دیروز چهار شهر استان اصلاندوز، نیر، گرمی و خلخال سفید اعلام شد اما در تماسی که با وزارت بهداشت داشتیم، آمار مبتلایان در این شهرها اصلاح شد و همه شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

ندایی گفت: هیچ یک از شهرهای استان اردبیل وضعیت سفیدی ندارد و آمار مبتلایان به ویروس کرونا کم و بیش در تمام شهرهای استان به ثبت می‌رسد.

وی به اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی اکثر صنوف و مجموعه‌های خدماتی اشاره و اظهار کرد: اگر در شهرستانی آمار مبتلایان افزایش یابد محدودیت‌ها دوباره اعمال خواهد شد و شایسته است همچنان مردم استان موازین بهداشتی را رعایت کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی غربالگری افراد جامعه در سنین مختلف آغاز شده و تلاش بر این است تا با شناسایی افراد درگیر این بیماری زمینه قطع زنجیره و مراقبت‌های بیشتر در جلوگیری از انتقال بیماری انجام شود.

ندایی ادامه داد: موضوع آموزش برای گروه‌های مختلف به ویژه آنهایی که ارتباط اجتماعی بیشتری دارند انجام شده و تلاش بر این است تا با همکاری خود مردم از تعداد مبتلایان کاسته شده و وضعیت استان به حالت سفید بازگردد.

وی در مورد بازگشایی مساجد در ایام ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف گفت: در این نشست ابعاد مختلف بازگشایی مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشنهادات خودمان را به ستاد کرونا اعلام خواهیم کرد تا در صورت صلاحدید مسئولان این مراکز مذهبی بازگشایی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل افزود: هنوز چیزی در این زمینه مشخص نیست اما به غیر از چند صنف پرخطر سایر صنوف فعالیت خود را از سر گرفته‌اند و دولت با توجه به شرایط خاص کرونا حمایت خود را از صنوف مختلف و واحدهای تولیدی انجان خواهد داد.

ندایی تصریح کرد: شیوع کرونا تمام جوامع بشری را در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... تحت تاثیر قرار داده و ما باید با این شرایط کنار بیائیم و به سمتی حرکت کنیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موارد مورد تاکید متخصصان سلامت خود و دیگر افراد جامعه را صیانت کنیم.

وی در پایان بیان کرد: همچنان محلات آلوده با همکاری شهرداری‌ها ضدعفونی و گندزدایی می‌شود و با توجه به اینکه هیچ یک از شهرهای استان سفید نیستند مراقبت‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر و در دستور کار است.

در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، شهرهای اصلاندوز، خلخال، گرمی و نیر در وضعیت سفید و شهرهای مشگین شهر، اردبیل و پارس آباد در وضعیت قرمز اعلام شده بود

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر