تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32098
تاریخ انتشار: پ, 1399/02/18 - 05:16
رئیس اداره حفاظت محیط زیست پارس‌آبادمغان از ورود بیش از ۵ هزار قطعه گونه حمایت شده و مهاجر سار صورتی به این شهرستان خبر داد.

به گزارش آران مغان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل، هاشم میرزانژاد گفت: سار صورتی هر سال در مناطق مختلف دشت مغان به صورت مهاجر مشاهده می‌شود و امسال نیز در منطقه حفاظت شده مغان و بخش‌های مختلف پارس‌آباد از جمله داخل مناطق شهری شهرستان مشاهده و از آن تصویربرداری شد.

وی با اشاره به اینکه این پرنده نقش مهمی در مبارزه با برخی آفات مزارع و درختان دارد ،افزود: سار صورتی در فهرست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.

وی بیان‌کرد: از مدتی قبل حضور آفت ملخ در مزارع و مراتع شهرستان باعث نگرانی کشاورزان شده بود که با ورود پرنده سار صورتی به شهرستان این نگرانی تا حدودی برطرف شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پارس‌آباد مغان گفت: سار صورتی یک راهکار مناسب بیولوژیکی در مبارزه با آفت ملخ است.

سار صورتی با نام علمی Sturnus Roseus بسیار مشابه سار معمولی است، گرچه پرواز آنها مختصری با هم تفاوت دارد.

این پرنده دارای پر و بال صورتی با سر، گردن، بال‌ها و دم سیاه براق و کاکل مشخص، منقار زرد نارنجی (در زمستان قهوه‌ای ) و پاهایش صورتی است.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر