تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32099
تاریخ انتشار: پ, 1399/02/18 - 12:20
با احداث خط ریلی در استان اردبیل، خط آهن جمهوری آذربایجان تا داخل خاک ایران امتداد می یابد.

به گزارش آران مغان، راه اندازی خط ریلی، بارانداز و نیز شهرک صنعتی مشترک بین استان اردبیل و جمهوری آذربایجان از جمله طرح های اقتصادی مهمی است که توافقنامه آن بین مسئولان بلندپایه کشورمان با مقامات جمهوری اذربایجان منعقد شده و اقدامات اولیه برخی از آنها نیز آغاز شده است.

استان اردبیل با داشتن ۳۸۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان از ظرفیت بالایی برای همکاری‌های اقتصادی با این کشور و کشورهای حوزه قفقاز، روسیه و آسیای مرکزی برخوردار است و برخی طرح‌های اقتصادی مشترک با جمهوری آذربایجان درونمای مطلوبی در مسیر توسعه اقتصادی استان فراهم می کند.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل گفت: هرچند به دلیل شیوع کرونا جلسات مشترک ایجاد شهرک صنعتی ایران و جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی دو کشور به تعویق افتاده اما با توجه به اینکه کرونا با شیب نزولی در کشور ما و آذربایجان مواجه شده، جلسات مشترکی را با مسئولان کشور همسایه برگزار خواهیم کرد.

احداث خط ریلی ایران و جمهوری آذربایجان که مورد توافق روسای جمهوری دو کشور قرار گرفته در آینده با بهره برداری از خط آهن اردبیل – پارس آباد به راه اهن سراسری ایران متصل خواهد شد.

مهمترین تاثیر ایجاد خط ریلی و بارانداز در پارس‌آباد مغان  افزایش توان صادراتی کشور،  کاهش ترافیک حمل ونقل جاده‌ای، توسعه حمل و نقل ریلی و افزایش فرصت های اشتغال و در نتیجه رشد و توسعه اقتصادی منطقه می‌باشد.

بهنامجو تصریح کرد: با احداث این خط ریلی روابط تجاری و صادراتی استان اردبیل با جمهوری‌های قفقاز، کشورهای آسیای میانه و روسیه توسعه چشمگیری داشته و زمینه ایجاد صنایع و واحدهای تبدیلی ، بسته‌بندی و جهش تولید فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر