تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32107
تاریخ انتشار: ي, 1399/02/21 - 22:11
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آبادمغان از خرید تضميني گندم به قيمت ۲۵ هزار ریال و كلزا به قيمت ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال خبر داد.

به گزارش آران مغان، حسن نظیفی در کارگروه امور اقتصادی شهرستان پارس‌آباد گفت: امسال در سطح سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان کلزا کاشته شده که این رقم در سال گذشته  پنج هزار و ۴۷۵ هکتار بوده است.

وی افزود: سطح زیر کشت کلزا در اراضی بخش خصوصی کاهش محسوسی نداشته و تنها در اراضی کشت و صنعت مغان ۲ هزار و ۵۰  هکتار  کلزا کاشته شده که این مقدار در سال گذشته چهار هزار و ۱۰ هکتار بود.

وی بیان‌کرد: این محصول در سال جاری در سه مرکز خرید انبار جهاد عشایری شهرستان، اصلاندوز و انبار تعاونی اولتان با قیمت تضمینی ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال خریداری خواهد شد.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد قیمت تضمینی خرید گندم را ۲۵ هزار  ریال اعلام کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی با بیان اینکه سطح زیرکشت گندم در این شهرستان هشت هزار و ۲۱۰ هکتار بوده ، پیش‌بینی کرد از این اراضی ۳۹ هزار تن محصول گندم برداشت شود.

نظیفی قیمت تضمینی خرید جو در سال جاری را ۱۶ هزار و ۳۰۰ ریال ذکر کرد و افزود: در مقایسه با سال گذشته قیمت خرید این محصول ۴۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر