تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32173
تاریخ انتشار: پ, 1399/03/29 - 10:23
امام جمعه پارس آباد گفت: در آرامستان‌های شهرستان پارس آباد قبر به صورت آزاد خرید و فروش می‌شود در حالی‌که خرید و فروش اموال وقفی طبق شرع و قانون ممنوع است.

به گزارش آران مغان، حجت‌الاسلام علی اکبر باقری بنابی در دیداری که با شهردار و رئیس شورای شهر در دفتر امام جمعه پارس آباد برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت آرامستان‌های شهرستان پارس آباد به هیچ وجه قابل قبول نبوده و موجب نارضایتی شهروندان شده که باید شهرداری در اسرع وقت تصمیماتی در این باره اتخاذ و اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با بیان این‌که تصرف و ساخت‌وساز در اموال موقوفی از نظر قانونی و شرعی مجاز نیست، گفت: متأسفانه در آرامستان‌های شهرستان پارس آباد قبر به صورت آزاد خرید و فروش می‌شود در حالی‌که این آرامستان ها از اموال موقوفی هستند.

امام جمعه پارس‌آباد با گلایه از بی دقتی و عدم نظارت در امور آرامستان های شهرستان افزود: در حال حاضر در این شهرستان دچار مشکل جدی برای دفن متوفیان هستیم و باید هرچه زودتر اقدامی مناسب صورت گیرد و با متخلفین طبق قانون برخورد شود.

باقری بنابی تصریح کرد: تعیین مبلغ برای تدفین ضروری است و شهرداری باید در کمترین زمان ممکن اقدام به ساماندهی آرامستان ها کرده و زمین‌هایی که تصرف شده را از متصرفان پس بگیرد.

وی در ادامه به حل مشکل آسفالت و عمران شهری اشاره کرد و گفت: یکی از مطالبه‌های اصلی و به حق مردم رسیدگی به وضعیت نامطلوب آسفالت کوچه‌ها و معابر و عمران شهری پارس آباد است و انتظار داریم از ظرفیت شرکت‌ها و دستگاه‌های اداری برای رفع مشکلات استفاده شود.

امام جمعه پارس آباد در توصیه به شهرداری این شهر افزود: در آسفالت‌ریزی و تزئین شهرستان تبعیض قائل نشوید طایفه گرایی را کنار گذاشته و به هر محل و منطقه‌ای در یک چشم نگاه شود.

باقری بنابی همچنین به ادامه تبعیض بین محلات شهرستان را غیر اخلاقی معرفی کرد و گفت: گاهی دیده می‌شود که در یکی از محله‌ها کوچه اول آسفالت‌ریزی نشده در حالی‌که کوچه پنجم آن محل آسفالت‌ریزی شده است.

وی با انتقاد شدید از شهرداری بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری پارس آباد دارای تجهیزات و ماشین آلات مناسبی برای آسفالت معابر و راه‌ها است اما بی‌توجهی شهرداری و عدم استفاده از امکانات این سازمان باعث شده روز به روز شاهد تخریب آسفالت معابر و به زحمت افتادن مردم باشیم.

امام جمعه پارس آباد از وضعیت آب‌گرفتگی معابر پارس آباد گلایه کرد و افزود: مسئله آب‌گرفتگی و نظایر این مشکلات با همت شهرداری و استفاده از تجهیزاتی که راکد مانده به راحتی قابل حل است.

باقری بنابی تاکید کرد: یکی از مشکلات مهم زیست محیطی که مردم را رنج می‌دهد عدم رسیدگی به وضعیت پسماند تصفیه‌خانه روستای اولتان است که بوی نامطبوع متصاعد شده از این تصفیه خانه مردم منطقه را بسیار اذیت می‌کند.

در دیدار امام جمعه پارس آباد با شهردار و رئیس شورای شهر مصوب شد که اداره امور آرامستان ها به طور هیئت امنایی زیر نظر دفتر امام جمعه و با نظارت این نهاد انجام فعالیت کند.

انتهای پیام/مهر

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر