تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32174
تاریخ انتشار: ج, 1399/03/30 - 16:29
امام جمعه شهر پارس آبادمغان گفت: تریبون نماز جمعه و جایگاه آن نه برای مُچ گیری، بلکه برای بیان مشكلات و مطالبات و نیازهای مردم است. 

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارس آباد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به اینكه توصیه ها و تذكرات ایراد شده در خطبه های نماز جمعه تنها با هدف امر به معروف و نهی از منكر بیان می شود، اظهار داشت: تریبون نماز جمعه و جایگاه آن نه برای مُچ گیری، بلکه برای بیان مشكلات و مطالبات و نیازهای مردمی است.

وی افزود: حقیقت این است که برخی از مباحث مطرح شده از این تریبون شاید به مذاق مسئولان خوش نیاید و آنها را نوعی تقابل با تفكرات خود بدانند غافل از اینكه تریبون نمازجمعه از باب نصیحت و امربه معروف تذكرات لازم را به مسئولین ارائه می كند به امید اینكه مشكلات مردم حل شود.

خطیب نمازجمعه پارس آباد در ادامه به وضعیت نامناسب جاده های مواصلاتی این شهرستان اشاره کرد و گفت: جاده های مغان در حالی مربوط به ۴۰ سال پیش است که این جاده ها زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست. گ

باقری بنابی افزود: هر سال خانواده های زیادی در این جاده ها داغدار عزیزانشان می شوند، بطوری که ۶۷ درصد تصادف منجر به فوت استان اردبیل مربوط به جاده های شمال این استان است.

وی ضمن قدردانی از تلاش نمایندگان استان اردبیل و نماینده پارس آباد برای سرکشی وزیر راه و شهرسازی از پروژه چهار بانده کردن جاده سربند - پارس آباد اظهار امیدواری کرد که نمایندگان استان اردبیل با همدلی پیگیر مصوبات و چهاربانده کردن این جاده باشند و تنها به بازدید وزیر بسنده نکنند.

باقری بنابی در عین حال از سفر کوتاه وزیر راه و شهرسازی در پارس آبادمغان و عدم برنامه ریزی و حضور او در بین مردم این شهرستان جهت شنیدن مشکلات آنها از سوی مسئولانی و استاندار انتقاد کرد.

امام جمعه در ادامه با دلجویی از خانواده های متوفی از کرونا، از غسل ۴۰ فوتی ناشی از کرونا توسط روحانیون جهادگر پارس آبادی خبر داد و از تلاشهای آنان تقدیر کرد.

وی از مردم خواست با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در مراسمات پرتجمع و استفاده از ماسک در امکان عمومی در کنترل این بیماری تلاش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد در ادامه به اعتراضات اخیر در آمریکا اشاره کرده و افزود: دولت آمریکا با شعار حقوق بشر از هیچ ظلم و ستمی به کشورها در جهان دریغ نمی‌کند و نمونه آن کشته شدن یک سیاهپوست زیر پاهای پلیس آمریکا و کشیده شدن اعتراضات به خیابانهای این کشور بود.

وی همچنین انتخاب علی نیکزاد به عنوان نائب رئیس مجلس و عضویت عباس جهانگیرزاده نماینده پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در کمیسیون کشاورزی مجلس را مایه فخر و مباهات اهالی استان و منطقه دانست و برای همه نمایندگان استان اردبیل در مجلس نیز آرزوی موفقیت کرد.

امام جمعه پارس آباد در ادامه به فاجعه سالهای گذشته کشاورزان در نبود خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی مسئولان و ماندن محصولات روی دست کشاورزان، تصریح کرد: اکنون که فصل برداشت محصول کشاورزی است مسئولان از هم اکنون به فکر خرید تضمیمی و پرداخت سریع هزینه آن به کشاورزان باشند تا دغدغه ای از این بابت وجود نداشته باشند.

باقری بنابی خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها به علت شروع گرما، عفاف و حجاب در خیابانهای شهر پارس آبادمغان رعایت نمی شود و خانواده ها و بازاریان نباید بی تفاوت از روی این مساله گذشته و احکام الهی را به آنان تذکر و گوشزد کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر