تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32191
تاریخ انتشار: ش, 1399/04/07 - 11:54
رئیس دادگستری شهرستان مرزی پارس آبادمغان از رسیدگی به ۵۲ هزار پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان طی سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش آران مغان، حبیب اشرفی رییس دادگستری پارس آباد در خطبه های پیش از نمازجمعه این شهرستان گفت: در سال ۹۸ با تلاش همکاران قضایی و اداری به ۵۲ هزار فقره پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد رسیدگی شده است.

وی، همچنین بر حجم تعداد پرونده‌های وارده سال ۹۸ به شورای حل اختلاف شهرستان پارس آباد اشاره و از رسیدگی ۳۶ هزار ۶۵۵ پرونده در یازده شعبه محاکم قضایی این شهرستان خبر داد.

رییس دادگستری شهرستان پارس آباد با بیان اینکه عمده پرونده های ورودی مربوط به خشونت و صلح و سازش است، به احیای حقوق عامه تاکید کرد و گفت: اولویت اصلی قوه قضاییه احیای حقوق عامه است و در این زمینه دادستان محترم و همکاران ما در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد زحمات زیادی کشیده اند.

اشرفی تاکید کرد: در بحث احیای حقوق عامه تنها دادگستری شهرستان پارس آباد به تنهایی قادر به موفقیت نیست مگر با همکاری دستگاه های اجرایی و عمل به وظایف شان.

 وی تشکیل شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی و ستاد پیشگیری از وقوع جرم را جزء اقدامات مهم حوزه قضایی شهرستان پارس آباد دانست که منجر به نتایج مطلوبی گردیده است و کوتاه کردن فرآیند اطاله دادرسی، ارتقای سطح کیفی آرای قضایی، کاهش ورودی پرونده ها با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم و جلب رضایتمندی مراجعین را از اهداف و برنامه های در دست انجام حوزه قضایی شهرستان پارس آباد عنوان کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

امیدواریم قضاوت ها مثل قضاوت علی علیه السلام وار باشد
ارسال نظر