تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32199
تاریخ انتشار: چ, 1399/04/11 - 01:11
استاندار اردبیل گفت: طی یک‌ماه آینده مجوز بارانداز ریلی صادراتی از پارس آباد به روسیه و آسیای میانه توسط دولت صادر خواهد شد.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام‌جو روز سه شنبه در پایان سفر وزیر جهاد کشاورزی در فرودگاه پارس آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد‌: در یک‌ماه آینده مجوز بارانداز ریلی پارس آباد در جهت صادرات محصولات کشاورزی استان اردبیل و دیگر استان‌ها به روسیه و آسیای میانه صادر خواهد شد.

 

وی افزود: پس از صدور مجوز از سوی دولت، طی یک برنامه یک ساله مدون و با حضور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بارانداز ریلی پارس آباد به روسیه و آسیای میانه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

استاندار اردبیل تصریح کرد: سال آینده علاوه بر افزایش ۷۰۰ هزار تنی محصولات کشاورزی از حوزه سد خداآفرین، ۲۰۰ هزار تن دیگر در تولیدات کشاورزی افزایش خواهیم داشت و بنابراین باید در حوزه زیرساخت‌های صادرات اقدامات اساسی انجام شود.

 

بهنام‌جو اظهار داشت: طبق سفری که سال گذشته به کشور آذربایجان انجام شد، مقرر گردید بارانداز ریلی در منطقه پارس آباد راه اندازی شود که در این راستا طراحی و مطالعات مورد نیاز آغاز شد و با حضور وزارت راه و شهرسازی و مشاور پروژه مورد تایید وزارت راه، طرح تا یک‌ماه آینده آغاز به ساخت خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در سفر دو روزه خود به استان اردبیل از شهرستان‌های کوثر، خلخال، اردبیل، گرمی، مشگین شهر، پارس آباد و بیله سوار بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات کشاورزان و روند کشاورزی استان قرار گرفت.

 

استاندار اردبیل گفت: با حضور وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی یک جلسه برگزار و تصمیماتی در خصوص تصویب یک بودجه مناسب برای استان اتخاذ شد.

 

بهنام‌جو اظهار داشت: استان اردبیل از چند سال گذشته در حوزه کشت گلخانه‌ای یک جهش و حرکت بزرگی انجام داده و سال ۹۷ از مجموع ۱۲ هکتار گلخانه‌ به ۵۰ هکتار در سال گذشته گسترش یافت.

 

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امسال ۳۵۰ هکتار به گلخانه‌های استان اردبیل افزوده خواهد شد و مدیرعامل بانک کشاورزی همانند سال گذشته تعهد کرده که کلیه تسهیلات ۳۵۰ هکتار گلخانه‌ استان به شکل کامل تامین خواهد شد.

انتهای پیام/فارس

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر