تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32203
تاریخ انتشار: ش, 1399/04/14 - 00:18
ستاد  عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کررونا  تصمیم  گرفت با توجه به افزایش موارد ابتلای به  این ویروس، محدودیت های سخت قرنطینه‌ای در باکو و هفت شهر دیگر این کشور تا ۳۰ تیر ماه جاری تمدید کند.

به گزارش آران مغان، بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان، محدودیت های سخت قرنطینه ای در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و هفت شهر دیگر از جمله گنجه، سومقایت، لنکران، جلیل آباد، یولاخ، ماسالی و آبشرون تمدید می‌شود.

محدودیت های سخت قرنطینه ای همچنین در هشت  شهرستان  دیگر از جمله مینگه چویر، گورانبوی، گوی گول، برده، خاچماز، ساموخ، سیازن و شکی به کار گرفته می شود و در این شهرستان ها حرکت وسایل نقلیه عمومی در آخرین روزهای هفته بطور کامل متوقف خواهد شد.

بنا به تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت فعالیت متروی باکو از ۱۴ تیرماه  به مدت دو هفته  متوقف می شود و  نیز تجمع  بیش از ۵ نفر در اماکن  عمومی از جمله پارک و بلوارها در سراسر جمهوری آذربایجان منع شده است.

بر اساس آمار رسمی تا به حال ۱۸ هزار و  ۶۸۴ نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا  شدند که ۱۰ هزار و  ۴۲۵ نفر از آنها درمان و  از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۲۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

در زمان حاضر هشت هزار و ۳۱ نفر در بیمارستانهای تخصصی در شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان به علت ابتدای به ویروس کرونا تحت درمان قرار دارند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر