تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32209
تاریخ انتشار: چ, 1399/04/18 - 00:37
جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پارس آبادمغان در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پارس آباد اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده و نیازمند احیا دوباره است، احیا این فریضه الهی در اصلاح جامعه بسیار مهم و مؤثر است.

 

امام جمعه پارس‌آباد ترویج امر به معروف و نهی از منکر را از نشانه‌های افراد با ایمان معرفی کرد و افزود: در حوزه عفاف و حجاب و اقامه نماز و تکریم ارباب رجوع و پوشش نیازمند عزم جدی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

 

عدالت حاجی پور فرماندار پارس آباد نیز در این جلسه بر برنامه‌ریزی و آموزش و فرهنگ سازی امر به معروف تاکید کرد و گفت: از ناحیه مقاومت سپاه به عنوان دبیر این ستاد می‌خواهیم تا وظایف و تکالیف دستگاه‌ها را بر حسب اولویت‌های آسیب‌های شهرستان مشخصاً اعلام نماید تا در جلسه آتی عملکردها بررسی گردد.

 

وی، نقش حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش را در فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر مهم تلقی کرد و افزود: امر به معروف هنر است و باید از روش‌های علمی برای اقنای افراد جامعه بهره برد.

 

سرهنگ حسن نوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پارس‌آباد و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان نیز در این جلسه حمایت از آمران به معروف را برای تشویق و ترویج این فرهنگ وظیفه دینی بسیار مهم دانست و گفت: حوزه‌های علمیه خواهران و بسیج با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان آمران به معروف و نهی از منکر در بخش‌های شهر و پارک‌ها مستقر و در جهت تجلیل و تکریم از بانوان محجبه اقدام خواهند کرد.

 

امین رنجبر دادستان دادسرای عمومی و انقلاب پارس آباد از تصویب قانون محکم برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خبر داد و گفت اگر امر به معروف در چارچوب قانون صورت پذیرد آمر به معروف تحت حمایت قانون قرار گرفته و برای عاملان منکر مشهود مجازات‌های سنگین بدون تخفیف پیش بینی شده است که در شعبه‌ای ویژه زیر نظر دادستانی با اولویت بررسی و اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر