تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32228
تاریخ انتشار: ش, 1399/04/28 - 00:48
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در دومین روز سفر به استان اردبیل و پیش از ترک منطقه از قابلیت‌های سه شهرستان مرزی گرمی‌، بیله سوار و پارس‌آباد مغان بازدید کرد.

به گزارش آران مغان، موسوی ابتدا از ساختمان گمرک آزدلو شهرستان مرزی گرمی مغان بازدید کرده و در جریان امور این منطقه مرزی قرار گرفت.

وی در این دیدار بر پیگیری توافق‌های بدست آمده بین مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان در باره فعال سازی گمرک این منطقه مرزی قول مساعد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار مغان بازدید کرده و آنها را از ظرفیت‌های خوب استان اردبیل در توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان ذکر کرد.

موسوی در سفر به شهرستان پارس آبادمغان از محل ایجاد بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک بین  ایران و جمهوری آذربایجان بازدید کرده و این پروژه‌های مشترک را  موجب تقویت روابط دو کشور و رونق و توسعه  اقتصادی منطقه مغان ذکر کرد.

وی بیان کرد: چندین پروژه مرزی در این منطقه در حال اجراست که به نتیجه رساندن آنها نیاز به یک هم افزایی ملی دارد.

به گفته وی، پروژه‌های بندر خشک و بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان برای اجرا در پارس‌آباد بین مقام‌های ایران و جمهوری آذربایجان مورد توافق قرار گرفته و اجرایی شدن آنها نیاز به پیگیری دارد که این مهم انجام خواهد شد.

در بازديد سخنگوی وزیر امور خارجه از پایانه مرزی تازه کند شهرستان پارس آبادمغان، استاندار اردبیل و نماینده مردم پارس آباد در مجلس شوراي اسلامي وي را همراهي مي كردند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر