تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32230
تاریخ انتشار: ش, 1399/04/28 - 02:10
امام جمعه پارس آباد با اشاره به درگیری و ادامه جنگ در منطقه مناقشه قره باغ گفت: قره باغ جزو اراضی اسلام و مردم مسلمان جمهوری آذربایجان است.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام علي اكبر باقری بنابی در خطبه های این هفته نمازجمعه پارس آباد، شهادت تعدادی از نظامیان جمهوری آذربایجان در درگیری های اخیر با نظامیان ارمنستان را تسلیت گفت و افزود: قره باغ جزو اراضی اسلام و مردم مسلمان جمهوری آذربایجان است.

وي گفت: شهیدان جنگ قره باغ شهدای ما هم محسوب می شود و بر خود واجب می‌دانیم که از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و از بازگشت خاک این کشور به آغوش مسلمانان دفاع کنیم.

امام جمعه پارس آباد در ادامه با اشاره به تشکیل نهاد مقدس شورای نگهبان در ۲۶ تیرماه سال ۵۹ اظهار داشت: شوراي نگهبان از بدو تشكيل بر پایه سه اصل مهم شکل گرفت كه مهم ترين وظایف آن نظارت بر قانونگذاری، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات است.

باقري بنابي با بيان اينكه از اول انقلاب تا کنون نزدیک ۳۸ انتخابات در کشورمان برگزار شده که در طول تاريخ بی سابقه بوده است به نظارت استصوابی و جايگاه شوراي نگهبان اشاره كرد و افزود: اين شورا پاسدار اسلامیت نظام و مفسر قانون اساسی است و آنهایی که امروز قصد تضعیف شورای نگهبان را دارند در حقیقت تضعیف نظام هدف آنان است.

خطيب نمازجمعه پارس آباد همچنين با تاکید بر ضرورت رعایت حقوق شهروند، خواستار ساماندهی دستفروشان سطح شهر و جلوگیری از سد معبر از سوي شهرداري و راهنمايي رانندگي شد، گفت: هر چند جمع آوری دستفروشان كار انسان دوستانه اي نیست اما از طرفی نمی توان اجازه داد که آنها در سطح شهر بساط دستفروشی خود را بنا کرده و در تردد شهروندان اختلال و سدمعبر ایجاد کنند لذا ضروری است محلی برای دستفروشان و وانتي ها در نظر گرفته و این افراد آنجا ساماندهی شوند.

وي در ادامه ضمن ابراز نگراني از افزایش آمار طلاق در شهرستان پارس آباد، به کاهش بودجه حمایتی بعضی از ارگان‌های دولتی همچون بهزیستی اشاره كرد و خواستار افزايش بودجه اين اداره شد.

باقري همچنين به ارتقاء طرح امنیت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان پارس آباد در برخورد با ارازل و اوباش اشاره کرد و از دستگاه قضایی خواست اشد مجازات را براي این افراد اجرا كند.

امام جمعه پارس آباد در ادامه با انتقاد از عدم رعایت فاصله اجتماعی در اماکن عمومی و به‌خصوص در تالارهای پذیرایی گفت: مسئولان بهداشتی و ستاد مقابله با کرونا در شهرستان پارس آباد اقدامات لازم برای حل مساله فاصله گذاری اجتماعی در تالارهای پذیرایی، مجالس عروسي و عزا را انجام دهند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر