تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32231
تاریخ انتشار: ش, 1399/04/28 - 02:22
سخنگوی وزارت امور خارجه در سفر به شهرستان مرزی پارس آباد از ایجاد و راه اندازی بارانداز ریلی و شهرک صنعتی مشترک بین کشورمان با جمهوری آذربایجان در گمرك تازه كند پارس آبادمغان خبر داد.

به گزارش آران مغان، سید عباس موسوی سخنگوي وزارت امور خارجه روز جمعه در بازدید از نقطه صفر مرزی کشور در شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: ایران با کشور جمهوری آذربایجان با توجه به قرارگیری در همسایگی همدیگر اشتراکات بسیار مهمی در حوزه فرهنگ، دین و علم دارد که همواره بر تقویت آن تأکید کرده‌ایم.

وی استان اردبیل را قطب کشاورزی کشور دانست و گفت: با توجه به اینکه استان اردبیل به‌ویژه منطقه مغان در بخش کشاورزی و دامپروری به‌عنوان یک قطب در سطح کشور شناخته می‌شود باید برای توسعه صادرات در این منطقه تلاش کنیم.

موسوی از پیگیری پروژه‌های مهم منطقه مغان خبر داد و افزود: در حال حاضر پروژه‌های مهم و ویژه‌ای از جمله بارانداز ریلی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال استان اردبیل قرار گرفته است که برای تکمیل آنها پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر ضرورت تسهیل در زمینه صادرات محصولات کشاورزی بیان کرد: با توجه به ضرورت تسهیل در زمینه صادرات محصولات کشاورزی باید برای ایجاد شهرک مشترک صنعتی ایران و جمهوری آذربایجان در منطقه اقدامات لازم عملیاتی شود چراکه موجب توسعه و رونق بخش کشاورزی مغان و سایر مناطق کشور خواهد بود.

وی تصريح کرد: با ایجاد بارانداز ریلی در شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان در بحث صادرات محصولات کشاورزی کشور به‌ویژه استان اردبیل و منطقه زیرخیر مغان به حوزه قفقاز و جمهوری آذربایجان بسیار موفق عمل خواهیم کرد که باید در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر