تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32271
تاریخ انتشار: پ, 1399/05/23 - 02:11
رئیس پلیس فتا استان اردبیل هشدار داد: افراد سود جو با سوء استفاده از اسامی هیئت‌ها و مؤسسات خیریه ضمن معرفی شماره‌ حساب برای دریافت وجه، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

به گزارش آران مغان، سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا در کشور و همچنین قرار گرفتن اغلب استان‌ها در وضعیت قرمز، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفته تا عزاداری‌های ماه محرم را تنها در روز‌های خاص، با حضور شرکت‌کنندگان محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند.

وی افزود: امسال به دلیل شرایط خاص کرونا، امکان تشکیل پویش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی، کانال‌ها و گروه‌ها برای جمع‌آوری نذورات و کمک‌های مردمی به‌ منظور تأمین بسته‌های غذایی و بهداشتی به نیازمندان و مردم وجود دارد.

سرهنگ قهرمان طالع ادامه داد: در این شرایط امکان دارد کلاهبرداران اینترنتی در قالب کمپین‌ها و پویش‌های مؤمنانه، دوستداران ایام محرم و بانینان کارهای خیرانه در این ایام را فریب داده و ضمن سوءاستفاده از اسامی هیئت‌ها و مؤسسات خیریه با معرفی شماره‌ حساب برای دریافت وجه اقدام کنند.

وی با اشاره به تبلیغات در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به بهانه جمع‌آوری کمک‌های نقدی در جهت تأمین نذورات، گفت: دوستداران عزای حسینی مراقب باشند در پی این دست تبلیغات به درگاه‌های فیشینگ بانکی هدایت نشوند و با سرقت اطلاعات بانکی، از حساب آنها برداشت غیرمجاز صورت نگیرد.

این مقام انتظامی گفت: هم‌وطنان باید دقت کنند که برای پرداخت کمک‌های نقدی خود از طریق شماره ‌حساب‌های اعلامی از سوی رسانه ملی و مراجع رسمی مثل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی اقدام کرده و به‌ هیچ ‌وجه فریب لینک‌ها و درگاه‌های بانکی ارائه ‌شده توسط سایت‌های مشکوک را نخورند و در صورت مشاهده هرگونه سامانه غیرعادی نسبت به گزارش آن از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر