تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32337
تاریخ انتشار: چ, 1399/06/26 - 19:11
فرماندار پارس آباد گفت: شهر بزرگی چون پارس آباد با ۱۳ محله که ۹ محله آن جز محلات حاشیه نشین است نیاز مبرم به اعتبارات ملی باز آفرینی دارد و بازگشت اعتبارات ملی از شهرستان قابل جبران نیست.

به گزارش آران مغان، ابراهیم امامی در جلسه بازآفرینی محلات هدف و سکونتگاه های غیررسمی شهرستان پارس‌آباد با بیان اینکه بحث سکونتگاه‌های غیررسمی و ساماندهی کالبد شهری جزو اولویت‌های دولت است، اظهار كرد: برای این موضوع اعتبارات بسیار عالی در سطح ملی اختصاص یافته است.

فرماندار پارس آباد اعتبارات باز آفرینی را یک ظرفیت بسیار بی نظیر برای شهرداری ها دانست و افزود: شهرداریها با بهره گیری از اعتبارات ملی این طرح ،خود را از بار مالی تامین زیرساختهای این مناطق رها نموده اند.

وی با اشاره به بودجه سالانه ۲۸ میلیاردی شهرداری و شورا گفت: فقط از محل باز آفرینی دولت مبلغ ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون به پروژه های مصوب شهرداری کمک می شود و باید در جذب این اعتبار ملی اهتمام ویژه ای گردد

امامی بازگشت اعتبارات و استفاده آن در سایر شهرها را غیر قابل قبول دانست و افزود: شهر بزرگی مثل پارس آباد با ۹ محله حاشیه نشین به شدت به این اعتبارات نیاز دارد.

وی از توافق اخیر با شهرداری و شورای پارس آباد برای تسهیل و در اختیار گذاشتن منابع مالی برای گشایش در اجرای اولویتهای شهرستان خبر داد و گفت: اجرای ادامه خیابان مطهری ،ساماندهی ورودی های شهر و ساماندهی ترمینال و میدان تره بار و کانال محمدرضالو محله آزادگان را اولویت توافقات با شهرداری دانست و افزود انتظار داریم تا آبان ماه امسال تغییرات ملموسی در شهر دیده شود.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر