تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32409
تاریخ انتشار: ي, 1399/08/18 - 10:16
کمیسیون انضباطی پارلمان جمهوری‌آذربایجان بهروز محرم‌اف نماینده پارلمان این کشور را به‌خاطر طرح اظهارات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران توبیخ و اعلام کرد که این اظهارات منعکس‌کننده نظرات پارلمان نیست.

به گزارش آران مغان،در پی اظهارات بی‌اساس بهروز محرم‌اف؛‌ نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران، کمیسیون انضباطی پارلمان آذربایجان اعلام کرد: اظهارات این نماینده درباره ایران و رهبر عالی ایران با روح روابط دوستانه و حسن‌همجواری ایران و آذربایجان مغایرت دارد و منعکس‌کننده نظرات پارلمان نیست. اطمینان داریم هیچ‌کس نمی‌تواند به روابط دوستانه ایران و آذربایجان آسیب برساند. براساس نظر کمیسیون، پارلمان آذربایجان بهروز محرم‌اف را توبیخ و علیه او مجازات اعمال خواهد کرد.

به‌دنبال اظهارات بی‌مایه، سطحی و بی‌اساس یکی از نمایندگان پارلمان جمهوری آذربایجان، «حکمت حاجی‌اف» دستیار رئیس‌جمهور آذربایجان، روز (جمعه) در گفت‌وگویی تلفنی با سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن رد این اظهارات و اعلام برائت از آن گفت: تذکرات جدی و لازم به این فرد داده شده و موضع جمهوری‌آذربایجان قدردانی از حمایت‌ها و مواضع صادقانه و عادلانه کشور دوست، برادر و همسایه جمهوری اسلامی ایران در بحران و جنگ قره‌باغ است.

او افزود: همانطور که قبلا اعلام کردیم همه مقامات عالی آذربایجان از موضع سازنده و عادلانه رهبر عالی ایران حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خشنود هستند و آن را توأم با حسن‌نیت و سازنده می‌دانند و سخنان این نماینده به هیچ‌وجه موضع دولت و مقامات رسمی جمهوری آذربایجان نیست.

مقام معظم رهبری روز (سه‌شنبه) ۱۳‌آبان ماه در بیاناتی به جنگ اخیر بین ارمنستان و جمهوری‌آذربایجان اشاره کردند و با تاکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدید‌کننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری‌آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمین‌ها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو‌طرف را نیز مورد تاکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که بر اساس گزارش‌های قابل‌اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌‌وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعا برخورد قاطع خواهد شد. گفتنی است، فرمایشات رهبر معظم انقلاب با واکنش مثبت مقامات باکو مواجه شد و وزارت خارجه جمهوری‌آذربایجان با صدور بیانیه‌ای، قدردانی کرد.

انتقاد تند روزنامه آذربایجانی از اظهارات ضدایرانی

همزمان یک روزنامه آذربایجانی انتقاد تندی نسبت به این نماینده منتشر کرد. به گزارش «ایسنا»‌ روزنامه ینی‌مساوات، چاپ باکو به دنبال اظهارات بی‌اساس بهروز محرم‌اف، نماینده مجلس ملی آذربایجان درباره ایران با انتقاد از این نماینده و با بیان اینکه «به راستی شما کی هستید و به چه کسی خدمت می‌کنید؟ نماینده این ملت هستید یا موجب تحقیر؟» نوشت: محرم‌اف یا از دانش و فکر کافی برای مسوولیتی که در آن قرار گرفته برخوردار نیست یا به‌صورت هدفمند به منافع ملی حمله می‌کند.

یک نماینده باید دستور کار کشور را می‌دانست و حداقل یکی از ۲۵ مصاحبه رئیس‌جمهور با رسانه‌های خارجی را می‌خواند؛ وقتی می‌گویند ایران، روسیه، ترکیه و گرجستان از اهداف عادلانه آذربایجان حمایت می‌کنند، وی درکی از منافع ملی ندارد. این روزنامه در ادامه نوشت:  سوال اینجاست که آیا بهروز محرم‌اف عمدا علیه منافع کشور خرابکاری می‌کند یا سطح هوش او همین است؟ به بهروز محرم‌اف توصیه می‌کنیم جایی که هستید بنشینید و اصلا صحبت نکنید؛ زیرا وقتی دهان خود را باز می‌کنید به ساختمانی که در آن نشسته‌اید توهین می‌کنید!

انتهای پیام/ فارس

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر