تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32441
تاریخ انتشار: س, 1399/09/04 - 01:04
سخنگوی وزارت بهداشت مهمترین علت ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان اردبیل را دورهمی های خانوادگی عنوان کرد و از مردم خواست که فعلا دید و بازدیدها را به صورت مجازی انجام دهند.

به گزارش آران مغان، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت اپیدمی کرونا در استان اردبیل گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری کرونا در این استان همچنان روند افزایشی دارد و به بالاترین میزان از زمان شیوع کرونا رسیده است. هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشکین شهر از استان اردبیل در وضعیت قرمز یعنی خیلی پر خطر و شهرهای خلخال، گرمی و نیز در وضعیت نارنجی یا پر خطر و بقیه شهرها و مناطق این استان در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط کرونا قرار دارند.

 

سیما سادات لاری افزود: میزان بروز موارد ابتلا و بستری کرونا در استان اردبیل هم اکنون ۳۵ در ۱۰۰ هزار نفر و میانگین مرگ و میر ۶۰.۵ به ازای هر یک میلیون نفر است که در هر دو شاخص از میانگین کشوری بالاتر است.

 

وی گفت: ۴۳ درصد تخت های بیمارستانی استان اردبیل به بیماران کووید۱۹ اختصاص دارد، ۴۹۳ بیمار قطعی کووید۱۹ در بیمارستانها و مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند و ۸۲ نفر آنها به علت وخامت وضعیت در بخش مراقبت های ویژه هستند.

 

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در استان اردبیل نیز مانند سراسر کشور مهمترین علت ابتلا به بیماری کووید۱۹ دورهمی های خانوادگی است و درخواست جدی وزارت بهداشت از مردم این است که فعلا دید و بازدیدها را به صورت مجازی انجام دهند و از همه دستگاههای اجرایی می خواهیم در اجرای محدودیت ها با وزارت بهداشت همکاری کنند. امیدواریم با همکاری مسئولانه همه دستگاهها و مردم شاهد کاهش روند ابتلای به بیماری کووید۱۹ در کشور باشیم.

انتهای پیام/ایسنا

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر