تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32444
تاریخ انتشار: چ, 1399/09/05 - 09:57
استاندار اردبیل از شناسایی ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا و ۳۸ نفر هم به عنوان پرخطر در شهرستان مرزی پارس آبادمغان خبر داد.

به گزارش آران مغان، اکبر بهنام جو با اشاره به آغاز اجرای طرح سپهبد قاسم سلیمانی در استان، همکاری اهالی استان را در اجرای این طرح مطلوب دانست.
وی در بازدید از قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا در پارس آباد افزود: طرح سردار سلیمانی با هدف مدیریت ویروس کرونا به شیوه محله و خانواده محور جهت قطع انتقال زنجیره بیماری کرونا در استان شروع شده و در حال اجرا است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: این طرح با محوریت سپاه و بسیجیان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی در حال اجرا بوده که با تمام توان در راستای تحقق اهداف طرح تلاش می‌کنند.

بهنام جو اظهار کرد: در شهرستان پارس آباد نیز همگام با استان این طرح در حال اجرا بوده و بسیجیان با مراجعه به درب منازل پرسشنامه‌ها را پر کرده و وضعیت شهر و خانواده‌ها را گردآوری می‌کنند.

وی گفت: تاکنون از ۱۴ هزار نفر در این شهرستان در قالب این طرح پرسش شده و نزدیک به ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا و ۳۸ نفر هم به عنوان پرخطر شناسایی شده اند.

استاندار اردبیل انجام آزمایش برای تایید وجود بیماری را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: در صورت محرز شدن بیماری فرد مورد نظر ۱۴ روز باید در منزل و یا نقاهتگاه‌های مشخص شده قرنطینه شود.

 
اجرای طرح محدودیت هوشمند رفت و آمد‌ها
بهنام جو همچنین با اشاره به اجرای طرح محدودیت هوشمند رفت و آمد‌ها گفت: در قالب این طرح نیز ورود و خروج خودرو از شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع بوده، ولی در صورت خروج فرد به دلایل معالجه و یا ماموریت کاری به شرط ارائه مدارک آزاد است.
وی افزود: همچنین تردد خودرو‌ها در داخل شهر‌ها بعد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد با هدف جلوگیری از برگزاری میهمانی‌های خانوادگی ممنوع است.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

http://video.nasraa.ir/rw5kl53r0sfc
ارسال نظر