تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32463
تاریخ انتشار: ي, 1399/09/16 - 01:09
فرمانده سپاه پارس‌آباد گفت: تاکنون در طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا، بیش از ۱۰۲ هزار نفر به‌همت بسیجیان در شهرستان پارس‌آبادمغان غربالگری و پایش شده‌اند.

به گزارش آران مغان، سرهنگ حسن نوری اظهار کرد: تاکنون در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا، بیش از ۱۰۲ هزار نفر به‌همت بسیجیان در شهرستان پارس‌آباد غربالگری و افراد مبتلا و مشکوک شناسایی شده‌‌اند.

 

وی افزود: از این تعداد افراد غربالگری شده، ۸۰۹ نفر به‌صورت خوداظهاری اعلام کردند که مبتلا به ویروس کرونا هستند.

 

فرمانده سپاه پارس‌آباد ادامه داد: این طرح با حضور ۷۲۰ تیم دو نفره و مشارکت ۱۱۱ پایگاه مقاومت بسیج شهرستان پارس‌آباد از ۳۰ آبان‌ماه با هدف پیشگیری، آگاهی‌بخشی، غربالگری، آموزش و کنترل بیماری کرونا با حضور بسیجیان، پزشکان و پرستاران به‌صورت خانه به خانه اجرا می‌شود.

 

نوری بیان کرد: این طرح، اقدامی بسیار مهمی در جهت مقابله با کرونا بوده که با محوریت سپاه و بسیج و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا شده است.

 

* ادامه محدودیت‌های کرونایی در پارس‌آباد

 

وی با بیان این‌که در کنار این طرح، محدودیت هوشمند رفت‌وآمدها انجام می‌شود، تشریح کرد: تردد از ساعت ۹ شب همچنان ممنوع است و همچنین ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به پارس‌آباد و همچنین خروج خودروهای پارس‌آباد به بیرون در حال اجرا است.

 

فرمانده سپاه پارس‌آباد تصریح کرد: باید از کسبه، بازاریان و اصناف به‌دلیل همکاری در محدودیت‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد.

 

نوری افزود: در حال حاضر در شهرستان پارس‌آباد شاهد بی‌توجهی عده‌ای به پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه در اجرای مراسم ختم و عزاداری و عروسی هستیم که سبب وقوع موج کرونا در منطقه شده است که باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها، ویروس را مهار کرد.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شبانه‌روزی بسیج و شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس‌آباد گفت: در این طرح با بیماریابی و غربالگری خانه به خانه، از شیوع بیماری کرونا جلوگیری خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر