تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32511
تاریخ انتشار: پ, 1399/10/11 - 17:30
فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری دو نفر در عملیات پلیس پارس آباد خبر داد و گفت: آنها به کلاهبرداری ۵ میلیارد ریالی از ۲۵۰ نفر اعتراف کردند.

به گزارش آران مغان، سردار هوشنگ حسینی اظهار داشت: به دنبال مراجعه تعدادی از شهروندان پارس آباد به پلیس آگاهی و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری از آنان به روش سوء استفاده از کارت بانکی و جعل گواهینامه،  بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

 وی افزود: با انجام بررسی های تخصصی و کارشناسی شده ردپای ۲ کلاهبردار که یکی از آنان زن است، در رابطه با پرونده های شکایت شناسایی که پس از هماهنگی قضائی کلاهبرداران در عملیاتی ویژه و غافلگیرانه دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه متهمان به ازای پرداخت ۱۰ میلیون ریال به طعمه های خود اطلاعات کارت بانکی آنان را در اختیار گرفته و کلیه مبالغ کلاهبرداری را در آن واریز و برداشت می کردند، افزود: آنها از ۲۵۰ نفر مبلغ ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده اند.

 

سردار حسینی با اشاره به اعتراف کلاهبرداران به جرم ارتکابی گفت: کلاهبرداران با ایجاد و بارگذاری پیج هایی با موضوع فروش البسه و  ابزار آلات برقی و صنعتی در بستر شبکه های اجتماعی اینستاگرام و معرفی خود به عنوان مغازه دار و با ارائه تلفن همراه و شماره کارت بانکی و صدور فاکتور فروش و ترخیص کالا، بارنامه جعلی و صوری بنام مال باخته طراحی و از طریق گوشی همراه برای آنان ارسال و اعتماد آنان را به خود جلب می کردند.

 

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به گستردگی این گونه کلاهبرداری در استان های همجوار گفت: شهروندانی که با این شگرد طعمه شده اند به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام شکایت کنند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر