تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3263
تاریخ انتشار: س, 1391/10/19 - 10:24
مسئول شجره طيبه صالحين سپاه پارس آباد :
هدف اصلی در شجره طیبه صالحین رشد ایمان و تربیت افراد است
آران مغان: مسئول شجره طيبه صالحين سپاه ناحيه پارس آباد گفت: اساس کار و هدف اصلی در شجره طیبه صالحین رشد ایمان و تربیت افراد است.

حجت الاسلام و المسلمين "صفر نظمي" مسئول شجره طيبه صالحين سپاه ناحيه پارس آباد روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار آران مغان با اشاره به اهمیت طرح شجره طیبه صالحین در سطوح مختلف جامعه اظهار داشت: این طرح مختص بسیج و بسیجیان محدود نمی شود، بلكه كار تربیتی است كه مستلزم همكاری همگان در راستای ترویج آموزه های دینی است و دستیابی به این امر از اصول شجره طيبه صالحين است.
 
حجت الاسلام "نظمي" عنوان كرد: هدف از شجره صالحین فقط آموزش نیست، زیرا آموزش را دانشگاه‌ها و مدارس انجام می‌دهند و شجره صالحین همه افراد را چهره به چهره تربیت می‌کند.
 
مسئول تربيت و آموزش سپاه ناحيه پارس آباد مشكلات امروز جامعه را ناشی از عدم توجه و عمل به آموزه های دینی عنوان كرد و افزود: برگزاری جلسات و حلقه های صالحین به منظور تبادل نظر و تلاش برای تقویت باورهای دینی است كه منجر به ارتقاء عملكرد و بصيرت افزايي متربيان می شود.
 
وی گفت: از لحاظ ظاهری برگزاری طرح شجره طیبه به شیوه رسول اكرم (ص) بصورت حلقه و دایره، برای ارتباط بهتر و تبادل نظر و پرسش و پاسخ بين مربي و متربي است.
 
اين مقام مسئول ادامه داد: بومی سازی و تلاش در زمینه استفاده از اشخاص بومی همانند فرهنگیان و استادان حوزه و دانشگاه كه از وجهه مناسبی در سطح جامعه برخوردارند و همچنین گزینش مربیان متناسب با جنسیت متربیان، برای برقراری ارتباط بیشتر و جذب بهتر از اصول این طرح است.
 
وی هدف از طرح صالحین را تربيت انسان‌های صالح در جامعه بيان كرد و گفت: بالا بردن بصیرت، بینش و معنویت جوانان در جامعه مهمترین هدف از تشكیل این طرح است.
 
نظمي، طرح شجره صالحین را اقدامی محوری و راهبردی در مقابل جنگ نرم عنوان کرد و گفت: این طرح با تربیت نیروهای توانمند، بصير، هوشيار، حاضر در صحنه، با معرفت و آگاهي بالا نسبت به مكتب اهل‏ بيت(ع)، به دنبال الگوسازي سبك جديدي از زندگي براي آحاد مردم جامعه است.
 
نظمي خاطر نشان كرد: انقلاب از حلقه‌های مسجد درست شد، مدیرانی که جزو فرزندان و فرماندهان جنگ شدند تربیت شده در حلقه‌های مساجد و کلاس‌های تربیتی قرآن بودند.
 
مسؤول تربیت و آموزش سپاه پارس آباد عنوان كرد: فرماندهان و روحانيون زمان جنگ نتیجه همين حلقه‌های تربیتی صالحين هستند، اما چون در آن زمان حلقه‌ها به اسم شجره صالحین نبود، هر كس به ذوق و سلیقه خود جلسه قرآنی تشکیل و کار فرهنگی انجام می‌داد.
 
وي به اهميت پر رنگ تر شدن بحث اقتصاد مقاومتي در حلقه هاي صالحين نيز اشاره و عنوان كرد: در حلقه هاي شجره طيبه صالحين بايستي به موضوع اقتصاد مقاومتي بيشتر پرداخته شود. زيرا يكي از پيشبرد اهداف شجره طيبه صالحين انتقال و تبيين رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در اينگونه حلقه ها مي باشد.
 
حجت الاسلام و المسلمين نظمي در ادامه گفتگو با خبرنگار آران مغان به برگزاري يادواره 255 شهيد شهرستان پارس آباد در 21 ديماه جاري اشاره و يادآور شد: تكریم و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان همواره در فرهنگ ما جزو ارزش های والای اسلامی است بنابراین برای تكریم شهدا باید طوری عمل كنیم كه این یاد و خاطره به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه شود تا شخصیت شهدای والامقام برای نسل بعد بصورت صحیح معرفی شود تا همیشه در جامعه ماندگار باشد.
 
انتهاي پيام/

ارسال نظر