تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3297
تاریخ انتشار: س, 1391/10/19 - 20:41
آران مغان: رئیس ارشاد اسلامی پارس آباد از راه اندازی اولین ایستگاه مطالعه مفید در این شهرستان طی آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش آران مغان، جابر ایزدپناه شامگاه سه شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد گفت: برای این ایستگاه سالانه 50 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور تزریق خواهد شد.
وی راه اندازی این ایستگاه را در راستای ارتقا فرهنگ مطالعه در جامعه بویژه نوجوانان و جوانان بسیار تاثیرگذار ارزیابی کرد و یادآور شد: تلاش خواهیم کرد این ایستگاه ها در پارس آباد توسعه یابد.
ایزدپناه از برگزاری همایش کتاب تحت عنوان "مطالعه مفید" در پارس آباد خبر داد و افزود: برگزاری چنین همایشها و جشنواره هایی در ارتقا فرهنگ مطالعه و گرایش جوانان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی بسیار اثربخش است.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح کتابخانه باز برای کانونهای مساجد این شهرستان ادامه داد: طی این طرح که از سوی دبیرخانه کانونهای مساجد استان جهت استفاده عموم شهروندان در مساجد دایر خواهد شد، از سوی کتابخانه های عمومی پارس آباد مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
هفت درصد جمعیت پارس آباد عضو کتابخانه ها هستند
رئیس اداره کتابخانه های عمومی پارس آباد نیز در این جلسه با اشاره به عضویت چهار هزار و 225 نفر در طول هفته کتاب امسال متذکر شد: هم اکنون 12 هزار و 117 نفر معادل هفت درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان عضو فعال کتابخانه ها هستند.
حجت الاسلام امین پورمحمد تعداد کتابخانه های عمومی فعال در مناطق شهری و روستایی این شهرستان مرزی را هشت باب عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر 69 هزار و 278 جلد کتاب در 60 هزار و 394 عنوان در مخازن کتابخانه های عمومی موجود است.
وی مشارکت و همکاری شهروندان در طرحهای توسعه ای حوزه کتابخوانی را از عوامل نهادینه کردن فرهنگ مطالعه مفید دانست و عنوان کرد: در همین راستا طرح اهدای کتاب از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی به کتابخانه های عمومی در دهه فجر امسال به صورت گسترده در این شهرستان اجرا خواهد شد.
شهرداران سهم نیم درصدی کتابخانه ها را پرداخت کنند
فرماندار پارس آباد نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداریها نقش ویژه ای در توسعه و گسترش کتابخانه های عمومی دارند، اضافه کرد: شهرداری شهر پارس آباد از بابت نیم درصد سال گذشته 223 میلیون ریال به کتابخانه های عمومی بدهکار بود که از این رقم 90 میلیون ریال پرداخت کرد.
ولی کریمی از شهرداریهای پارس آباد، تازه کند و اصلاندوز خواست در اسرع وقت نسبت به پرداخت بدهی های خود به این نهاد اقدام کنند.
 
انتهاي پيام/
منبع: مهر

ارسال نظر