تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3363
تاریخ انتشار: ج, 1391/10/22 - 11:48
با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبيل
دومين یادواره شهدای 255 شهيد شهرستان پارس آباد برگزار شد
همزمان با شب شهادت رحلت رسول اكرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) دومين یادواره 255 شهید شهرستان پارس آباد با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان اردبيل، فرماندار، خانواده معظم شهدا، بسيجيان و عموم مردم شب گذشته در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آران مغان، سردار جليل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبيل در این یادواره با تشریح جایگاه عظیم شهدا افزود: تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های آنان یک وظیفه همگانی و برگزاری یادواره شهدا در حقیقت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
 
سردار بابازاده گفت: امروز رسالت ما ترویج روحیه فرهنگ ایثار و شهادت است و باید این روحیه را برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حرکت در مسیر ولایت ترویج و گسترش دهیم.
 
وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران از حضور گسترده مردم و اسلام ناب محمدی بیم و هراس دارند و می دانند که اسلام نبوی هرگز استبداد و ظلم را قبول ندارد.
 
فرمانده سپاه استان اردبيل به نقش رهبر معظم انقلاب در خنثي سازي توطئه دشمنان اشاره و ياد آور شد: کشور ما زیر پرچم اسلام قرار گرفته و با هوشیاری مردم و درایت رهبر فرزانه انقلاب تمامی توطئه های دشمنان را همچون فتنه 88 نقش برآب خواهند کرد.
 
وی گفت: ملت بزرگ و مقاوم ایران علیه توطئه اخیر دشمنان انقلاب که تحریم اقتصادی است نیز مقاومت خواهند کرد و با سرافرازی از این امتحان بزرگ پیروز بیرون خواهند آمد.
 
سردار بابازاده با اشاره به نقش شهدا و امام خميني(ره) در پايداري انقلاب اسلامي ايران اشاره و خاطر نشان كرد: شهدا چشم و چراغ ملتند اگر اکنون عزت وعظمت و امنیتی داریم از برکت خون شهداست.
 
اين مقام مسئول ادامه داد: همه ما باید سعی کنیم این عزت وعظمت را حفظ کنیم و هیچ عظمتی بدون هزینه به دست نمی آید.
 
وي تجليل و تكريم مقام شهدا و حركت در راه آنها را مهم‌ترين تكليف امروز جامعه نسبت به شهدا عنوان كرد و افزود: تكريم و زنده نگهداشتن ياد شهدا يك تكليف است اما شهدا زماني از ما راضي خواهند شد كه ببينند راه آنها همچنان ادامه دارد.
 
اساس اقتصاد مقاومتی سالم‌سازی اقتصاد جامعه است
 
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبيل در ادامه سخنان خود به اهميت اقتصاد مقاومتي در جامعه اشاره و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین مسائل کشور است که همه مسئولان و رسانه ها و تمام اقشار مردم در راستای رسیدن به آن باید تلاش کنند.
 
وی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی یک حرکت بزرگ در کشور است چرا که این نوع اقتصاد به سالم سازی اقتصاد کشور کمک می کند.
 
سردار بابازاده بيان كرد: مردم می توانند با طراحی یک زندگی ساده به شیوه اسلامی در جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی گام بردارند.
 
وی ادامه داد: بدون شک نقش مردم و رسانه ها در الگو قرار گرفتن شعار اقتصاد مقاومتی بی بدیل است و باید با ارائه راهکارهای عملیاتی اقتصاد مقاومتی را به باور عمومی تبدیل کرد.
 
وی افزود: دشمنان انقلاب و نظام سی سال است که ملت ایران را تحریم می کنند ولی همیشه با راهکارهایی از جمله اقتصاد مقاومتی شکست خورده اند.
 
مقابله با جنگ اقتصادی موجب شکست توطئه دشمنان می شود
 
فرمانده سپاه حضرت عبا(ع) استان اردبيل با اشاره به نقشه های شوم دشمنان بر ضد نظام و انقلاب، گفت: مقابله با جنگ اقتصادی دشمن موجب شکست توطئه شوم دشمنان و خنثی شدن دسيسه هاي آنان خواهد شد.
 
وی با تاکید بر همبستگي و ادامه دادن راه ولایت، بیان کرد: حمایت از ولایت فقیه و اتحاد و انسجام ملت ایران منجر به توسعه اقتصادی و شکست دشمن در جنگ های اقتصادی و نرم خواهد شد.
 
سردار شهيد رحيم واحدي يكي از عاشورايي تري سرداران بنام شهرستان مرزي پارس آباد در ركاب شهيد مهدي با كري بود
 
سردار بابازاده به نقش ايثارگرانه شهداي شهرستان پارس آباد در منطقه شلمچه، هويزه، بيت المقدس و ... اشاره و ياد آور شد: يكي از شهيدان پاك اين منطقه مغان همين سردار شهيد رحيم واحدي بود كه در ركاب بچه هاي عاشورايي آذربايجان و سردار فتح الفتوح شهيد مهدي باكري مخلصانه جنگيدند و يك لحظه هم عقب نكشيدند و خون خود را در راه اسلام و همانند سرور سالارشان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) فدا كردند.
 
مداحي و مرثيه سرايي در وصف شهدا از جمله برنامه هاي ديگر اين يادواره بود.
 
انتهاي پيام/
 

ارسال نظر