تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3880
تاریخ انتشار: چ, 1391/11/11 - 11:47
در سي و چهارمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي؛
زنگ انقلاب در مدارس پارس آبادمغان نواخته شد
همزمان با فرارسیدن 11 بهمن و ایام‌الله دهه فجر زنگ انقلاب در تمام مدارس پارس آبادمغان به صدا درآمد.

لحظاتی پیش همزمان با فرارسیدن 11 بهمن و ایام‌الله دهه فجر، زنگ انقلاب اسلامی در تمام مدارس شهرستان مرزي پارس آبادمغان به صدا درآمد.
 
به گزارش خبرنگار آران مغان، با حضور حجت الاسلام حبيب برومند نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس ، امام جمعه ، فرماندار و تعدادی از مدیران دستگاههاي اجرايي پارس آباد و همزمان با سراسر کشور طی آیینی زنگ انقلاب در مدزسه راهنمايي دخترانه عفت اين شهرستان نواخته شد.
 
حجت الاسلام "حبيب برومند" نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس با گراميداشت ايام الله دهه فجر گفت: در 12 بهمن ملت ایران شاهد ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاک کشورمان بود.
 
وي افزود: فجر انقلاب اسلامی یادآور بزرگترین لطف الهی بر ملت ایران است و امروز شاهد هستیم سراسر دنیا را شعارهای امام(ره) فرا گرفته است و بیداری اسلامی ریشه در انقلاب عظیم ایران دارد.
 
عضو فراكسيون روحانيون مجلس تصریح کرد: همه موظف هستیم با تمام توان از این انقلاب و حرمت خون شهدا دفاع کنیم و هدف از اجرا و برگزاری این برنامه ها ترویج و تعمیق آرمانها، ارزشهای انقلاب اسلامی و تعمیق معرفت و بصیرت دینی جامعه بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت(ع) و ارائه تصویری هنرمندانه از انقلاب اسلامی و ارزشهای آن با برجسته سازی شعارهای انقلاب است.
 
"برومند" با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطف تاریخ است افزود: بسیاری از کشورها با الگو گرفتن از انقلاب سعی در داشتن انقلابی همانند ایران را داشتند اما تاکنون هیچ انقلابی پایدارتر و مستحکم‌تر از انقلاب ایران رخ نداده است.
 
وی در ادامه با اشاره به نگرانی دشمنان از پیشرفت جمهوری اسلامی، اظهار کرد: آنان از پیشرفت های علمی، حق گویی و آزاده خواهی ملت ایران در وحشتند تا مبادا دیگر ملت های منطقه تحت تاثیر انقلاب اسلامی قرار گیرند.

وی بیان کرد: به برکت این خون های مقدس و با رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب و حمایت همه جانبه مردم، ایران اسلامی بعد از 34 سال از پیروزی انقلاب به عنوان کشوری مستقل در جهان راه پیشرفت در عرصه های علم و فن آوری را طی می کند.
 
اين مقام مسوول عنوان كرد: همه ما موظف هستیم با تمام توان از این انقلاب و حرمت خون شهدا دفاع کنیم.
 
"برومند" 12 ‌بهمن را بزرگداشت همه ارزش‌های انقلاب دانست و بیان داشت: در زمان شاه پهلوي تعداد كثيري از مستشار و غارتگر آمریکایی در این مرز و بوم وجود داشت که با ورود امام راحل به ایران اسلامی از جامعه بیرون رانده شدند.
 
وی ادامه داد: با خروج این غارتگران و مستشاران خارجی، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در این مملکت پایدار و جاودانه شد.
 
نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس با اشاره به اهمیت 12 بهمن در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: 12 بهمن یکی از ایام الهی بشریت بوده که باید یاد و گرامیداشت این روز همیشه زنده نگه داشته شود و به نسل‌های آینده انتقال داده شود.
 
وي تاكید كرد: همه ما باید شكرگزار این نعمت الهی باشیم و برای رسیدن به قله های پیشرفت و تعالی این كشور تلاش كنیم تا انقلاب اسلامی همچنان به رسالت خطیر خود كه نشر صدای آزادی و استقلال است ادامه دهد.
 
به گزارش آران مغان، در ادامه اين مراسم "علي حبيب پور" رئيس آموزش و پرورش پارس آباد نيز طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر بر هرچه باشکوه برگزار کردن مراسم‌های این ایام تاکید کرد و گفت: دهه فجر فرصت مناسبی است تا ارزش‌ها و اهداف انقلاب و امام راحل به نسل امروز انتقال داده شود.
 
وي افزود: دانش‌آموزان آینده‌سازان این کشور هستند و باید با دستاوردهای انقلاب به خوبی آشنا باشند و آن را به درستی به نسل آینده انتقال دهند.
 
سرود دسته جمعي دانش آموزان دختر ، نمایشگاه عکس انقلاب و روزنامه دیواری با موضوع دهه فجر و زندگینامه شهدا بویژه شهداي عرصه فرهنگي از دیگر برنامه های حاشیه ای آیین نواختن زنگ انقلاب در پارس آباد بود.
 
گفتني است، زنگ انقلاب امسال به علت تقارن 12بهمن با روز پنجشنبه و تعطیلی مدارس یك روز زودتر برگزار شد.

شهرستان مرزی پارس آباد مغان در شمالی ترین نقطه استان اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.
 
انتهاي پيام/

 
 

ارسال نظر