تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3921
تاریخ انتشار: پ, 1391/11/12 - 20:29
رييس دادستان عمومی و انقلاب پارس آباد گفت: تجهیز بازدشتگاه های موقت و مراکز حرفه آموزی، آموزش و اشتغال به امکانات فرهنگی در روند اصلاح و تربیت مددجویان بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش آران مغان، ˈمحمدعلی اسلامیˈ در جریان بازدید از بندها و بخش های مختلف بازداشتگاه موقت و مرکز حرفه آموزی، آموزش و اشتغال این شهرستان که به اتفاق شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پارس آباد انجام شد، افزود: اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد امکانات و حرفه آموزی و اشتغال مددجویان مرکز پارس آباد صورت گرفته است.

وی، کار و فعالیت مددجویان را در اصلاح و تربیت آنان با اهمیت خواند و بیان کرد: کار و فعالیت مددجویان علاوه بر اثر گذاری در روند اصلاح و تربیت و باز اجتماعی آنان ، در تامین معاش و بهبود وضع معیشتی خانواده زاندانیان و ایجاد زمینه اشتغال آنان آثار بسیار مثبتی دارد، چرا که با مشغول شدن این افراد، بعد از پایان محکومیت این اطمینان وجود دارد که مجدداً دست به ارتکاب جرم نزنند.

وی، با اشاره به سیاست های قوه قضائیه در خصوص حبس زدایی، اظهار کرد: جلوگیری از ورود افراد آبرومند با جرایم غیرعمد و سبک به زندان ها نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندان ها دارد.

وی، فعالیت بازداشتگاه موقت و مرکز حرفه آموزی و اشتغال پارس آباد را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: مسوولان این مراکز حداکثر توان خود را در اجرای برنامه های اصلاحی و بازپروری مددجویان به کار گرفته اند.

وی، با بیان اینکه شهرداری بهترین نهاد برای کمک به توسعه و رفع مشکلات و کمبودهای بازداشتگاه این شهرستان است، از حمایت ها و خدمات شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر قدردانی کرد.

اسلامی، به ضرورت تامین نیازهای قانونی مددجویان تاکید کرد و خواستار انتقال سند مالکیت، درختکاری و ایجاد فضای سبز در محوطه بازداشتگاه و مرکز حرفه آموزی و اشتغال ، راه اندازی فروشگاه و تجهیز کتابخانه بازداشتگاه موقت این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا، در این بازدید تعدادی از مددجویان بازداشتگاه موقت و مرکز حرفه آموزی مسائل و مشکلات قضایی خود رابا دادستان عمومی و انقلاب پارس آباد در میان گذاشتند.
 
منبع: ایرنا
انتهاي پيام/

ارسال نظر