تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 3930
تاریخ انتشار: ج, 1391/11/13 - 15:23
خطيب نماز جمعه شهرستان پارس آباد با گرامیداشت سی و چهارمین بهار آزادی، گفت: دهه مبارک فجر یادآور حماسه عظيم اتحاد و افتخارآفريني انقلاب اسلامي ایران در برابر ظالمان و استکبار جهانی است.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت الاسلام ˈ ولي علويˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه پارس آباد افزود: دهه فجر سر آغاز تولد، عزت، اقتدار و شکوفایی ایران اسلامی با رهبری و هدایت حضرت امام خمینی (ره) و همراهی و پشتیبانی مردم ولایتمدار و مومن ایران است.
 
وي بزرگترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران را خاتمه دادن حاکمیت غرب و ساقط شدن استبداد و به دست آوردن استقلال در کشور عنوان و تاکید کرد: امروز ایران در مقابل همه کشورهایی که چشم طمع به آن دارند با رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری و حمایت مردم مسلمان و پرتو احیا ارزش‌های اسلامی سرمشق دیگر کشورهای مسلمان در بیداری اسلامی است.
 
علوي گفت: امروز دهه مبارک فجر فرصتی ارزشمند برای مرور وقایع تاريخي و قیاس خدمات قبل و بعد از پیروزی انقلاب در ایران است.
 
وي، به الطاف الهي و مجاهدت شهداي انقلاب اسلامي ايران كه همراه با سكانداري امام راحل (ره) بود اشاره و اظهار كرد: امام خميني(ره) با كمك عنايات حق تعالي و با مجاهدتهای مردم و شهداي انقلاب اسلامي خستگی ناپذیر در مقابل حکومت ستمشاهی ایستاد و با کمک مردم توانست پایه گذار حکومتی شود که بر حول ارزشهای دینی و الهی شکل گرفته است.
 
وي افزود: اندیشه های والای امام راحل (ره) ، امروز جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و پایه های استکبار جهانی را متزلزل کرده است.
 
 
خطيب نماز جمعه پارس آباد، در ادامه با محكوميت شديد تجاوز جنگنده هاي رژيم صهيونيستي به مرزهاي سوريه و سكوت مجامع بين المللي و اتحاديه عرب در اين تجاوز را نمونه آشكار نقض حقوق بشر و حمايت آن از سوي كشورهاي غربي و عربي دانست.
 
وي با تأکید بر استقامت مردم در مقابله با هر گونه محاصره اقتصادی و تحريم ها اشاره و آنرا همانند پيروزي انقلاب اسلامي ايران، يكي از آزمايش هاي الهي براي ايران اسلامي عنوان كرد.
 
وی ادامه داد: افزایش دشمنی های نظام سلطه به سرکردگی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و افزایش تحریم ها در این سال نشان می دهد که ایران یک کشور منزوی و عقب افتاده نیست بطوری که تمامی ابرقدرت های دنیا در پی ایجاد خلل در روند صعودی و پیشرفت و توسعه این ملت هستند.
 
وي گفت: تحریم اقتصادی ایران نقشه شومي است که استکبار جهانی برای ایجاد اختلاف در کشور انجام می‌دهد تا از این طریق کشور را ناکارآمد نشان دهد.
 
به گزارش آران مغان، امام جمعه شهرستان پارس آباد در بخش ديگري از سخنان خود، به هدف از آفرينش انسان توسط خداوند متعال در آيات قرآني اشاره و بيان كرد: تربیت، رشد و تکامل هدف اصلی خلقت انسان از سوی خداوند است.
 
علوي گفت: ایمان آوردن به خدا تنها مایه سعادت انسان نمی شود بلکه عمل به فرایض و استقامت در راه خدا است که انسانها را به جوار رحمت الهی و بهشت برین می رساند.
 
وی تصریح کرد: مهلت انسانها تنها همین چند روز عمر دنیا است و در آخرت برای بندگان خاطی و گنهکار هیچ فرصت جبرانی وجود ندارد.
 
انتهاي پيام/

ارسال نظر