تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 4624
تاریخ انتشار: ج, 1391/12/18 - 15:32
آران مغان: امام جمعه پارس آباد گفت: احسان و نیکوکاری علاوه بر رفع مشکلات فقرا و نيازمندان، باعث جلب رضايت و خشنودي خداوند مي شود.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت الاسلام 'ولي علوي' ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه پارس آباد هفته احسان و نیکوکاری را فرصتی مناسب برای انجام تکلیف و ادای وظیفه در برابر محرومان جامعه دانست و افزود: ‌کسانی که مال خود را در اين روز انفاق می‌کنند باعث خشنودي خدا و شادي دل محرومان و نيازمندان جامعه مي شوند.
وی،  بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ احسان و نیکوکاری در سطح جامعه تاکید کرد و اظهارداشت: کمک به نیازمندان از دستورات دین اسلام است انفاق به دیگران سبب می‌شود که مال و روزي انسان بیشتر شود.
وي ادامه داد: در این ایام که همه در حال خرید و آماده شدن برای عید هستند، شایسته نیست انسان‌های محروم و نیازمند جامعه چشم انتظار نگاهی باشند که در آن موجي از دلسردي و ناميدي باشد، بلکه این وظیفه همه ماست که با عطوفت و مهربانی خود شادی‌هایمان را با آنها تقسیم کنیم.
حجت الاسلام 'علوي' تصريح كرد: هدف الهي در اين دنيا امتحان بشريت است و يكي از راههاي دان اين امتحان الهي، داشتن حس نوع دوستي به نيازمندان و فقراي جامعه مي باشد.
خطيب نماز جمعه پارس آباد در بخش ديگري ازسخنان خود، به فرا رسيدن سالروز تشكيل بنياد شهيد و امور ايثارگران اشاره و عنوان كرد: ما امروز هر چه داریم به برکت وجود شهدا و ایثارگراني است كه  با جانفشانی و از خودگذشتگی، آزادی و امنیت را به ملت ایران ارمغان آوردند.
وي گفت: شهدا و خانواده هاي آنان حق بزرگی بر گردن ايران اسلامي دارند، آنان عزت و استقلال امروز كشورمان را به ارمغان آوردند و وظيفه ماست تا از نام و خاطره و آثار اين عزيزان به خوبی مراقبت كنيم.
امام جمعه پارس آباد در ادامه همچنين، به رعايت انصاف و كم فروشي اصناف و بازاريان در روزهاي پاياني سال اشاره و تاكيد كرد: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و آغاز خرید سال نو، دشمن فشارها و تحريم هاي اقتصادی خود بر کشور را شدت داده و لازم است تا اصناف و بازاريان انصاف را در معاملات خود رعایت کنند و کالاهای مورد نیاز مردم را منصفانه در اختیار آنان قرار دهند.
انتهاي پيام/
 
 

ارسال نظر