تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 5180
تاریخ انتشار: ج, 1392/01/16 - 17:36
آران مغان: به مناسبت ايام فاطميه سومين نمايشگاه «ياس کبود» در شهرستان پارس آبادمغان با حضور امام جمعه و فرماندار اين شهرستان افتتاح شد.

نمايشگاه ياس كبود به همت كانون موسسه فرهنگي هنري شهر آسماني و مجمع خورشيد سوم به مناسبت ايام فاطميه (س) با حضور حجت الاسلام علوي امام جمعه ، كريمي فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان پارس آبادمغان افتتاح شد.
حجت الاسلام والمسلمين 'ولي علوي' امام جمعه پارس آباد در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: معرفی حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی کامل و بی‌نظیر به جوانان به ویژه زنان و دختران امری ضروری است که باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.
وي، با تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه(س)، اين اقدام جوانان و عاشقان اهل بيت(ع) پارس آباد در برپايي نمايشگاه را ستود و گفت: وقتي مصيبت هاي وارده بر اهل بيت پيامبر به صورت نمادين و ملموس به نمايش گذاشته مي شود عمق مصيبت بيشتر قابل درک است و تاثيرگذاري بيشتري دارد.
امام جمعه پارس آباد افزود: تداوم اين گونه فعاليت ها در افزايش تعداد محبان اهل بيت(ع) و ارتقاي معرفت جوانان موثر است.
وي از همه خانواده ها دعوت كرد براي ديدن اين نمايشگاه، فرصت چنين فضائل معنوي را از دست ندهند و به جاي اينكه سرگرم ديدن فيلم كشورهاي بيگانه شوند در سوگواري ايام فاطميه اين نمايشگاه شركت كنند.
وي هم چنين از علما و روحانيوني كه در اين روزها سر منبر حاضر شده و براي مردم روضه خواني مي كنند خواست، تا در اين ايام بيشتر از فضائل اخلاقي، منش هاي رفتاري و مصيبت هاي اهل بيت (ع) سخن گفته و در اين ايام فاطميه مردم را نسبت به آگاهي و بر حذر داشتن از عروسي ها و موسيقي هاي مبتذل باز دارند.
اين مسئول تاكيد كرد: برپايی نمايشگاه‌های فرهنگی خصوصا فاطميه بايد يك فرهنگ شود و در همه شهرستان، بلكه استان چنين نمايشگاه‌های منحصر به‌فردی داير شود.
ولي كريمي، فرماندار پارس آباد هم در اين مراسم با تقدير از اشتياق جوانان و عاشقان ائمه اطهار(ع) براي به تصوير کشيدن گوشه اي از زندگي ائمه(ع) در اين نمايشگاه گفت: اين گونه فعاليت ها باعث رضايت مندي خدا و محبان اهل بيت (ع) و آشنايي نزديك مردم با مصيبت هاي خاندان رسول اكرم (ص) بويژه پاره تن آنحضرت فاطمه زهرا(س) مي شود.
وي با اشاره به فضاي معنوي صورت گرفته در اين نمايشگاه اعلام كرد: در نمايشگاه (ياس كبود) فضايي فراهم شده است تا وقايع و مصيبت هاي زمان حيات حضرت زهرا(س) و بعد از آن، براي بازديدكنندگان بيان شود و از اين طريق شهروندان بتوانند با حس دروني خود در مصيبت هاي حضرت زهرا(س) شريك شوند.
به گزارش آران مغان، نمايشگاه ياس كبود در مساحت 400 مترمربع  و در 12 غرفه برپا شده كه  با هدف گرامي داشت مقام بزرگ بانوي اسلام حضرت فاطمه(س) و ترويج فرهنگ و سنن اسلامي به اجرا در آمده است. در اين نمايشگاه به صورت نمادين خانه حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، چاهي که حضرت علي(ع) در آن درد دل مي کرد، درب سوخته منزل حضرت زهرا(س)، مسجد كوفه، قبرستان بقيع، كوچه و باغ هاي كوفه، محل غسل فاطمه(س) و در نهايت بستر بيماري و دفن شبانه آنحضرت است كه به نمايش درآمده و وقايع اين دوران با استفاده از متن‌هايي براي بازديدكنندگان بازگو مي‌شود.
در طول برگزاري اين نمايشگاه، مراسم عزاداري هيئت هايي از شهر پارس آبادمغان، اصلاندوز، تازه كند و اسلام آباد در سوگ شهادت حضرت زهرا(س) در محل اين نمايشگاه برگزار مي‌شود و بازديدكنندگان مي‌توانندطي روزهاي 15 تا 25 فروردين ماه جاري همه روزه از ساعت 21:30 شب در كانون علامه طباطبايي واقع در (خيابان شهيد رجايي) در اين مراسم معنوي حضور يابند.
انتهاي پيام/

ارسال نظر